KAYS Sıkça Sorulan Sorular

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) Sıkça Sorulan Sorular

****Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kullanıcı kılavuzlarına buradan ulaşabilirsiniz.****

Önemli Hatırlatma: KAYS sisteminde her Tüzel Paydaşın bir yada birden fazla “Yetkili Kullanıcısı” bulunmaktadır. Güncelleme sırasında yetkiniz olmadığına dair bir hata mesajı alıyor iseniz;

a- Kurumunuzun, Tüzel Paydaş İşlemlerinde, KAYS üzerinde değişiklik yapmaya yetkili olan kişisi ile irtibata geçiniz.

b- Kurumunuzun, Tüzel Paydaş İşlemlerinde, KAYS üzerinde değişiklik yapmaya yetkili olan kişisi olmak isteyebilirsiniz. Bu durumda kurumunuzda bulunan amirinizin, Ajansımıza, konu ile ilgili bir resmi yazı yazması gerekmektedir.

1- DTVT kodu nedir?

“Devlet Teşkilatı Veri Tabanı” kodları ve Elektronik Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS) ile ilgili ayrıntılı bilgilere KAYSİS internet adresinden ulaşılabilir.

2- Neden proje yazım aşamasında DTVT hatası alıyorum?

Kamu Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) yeni Proje Teklif Çağrısı döneminde başvuru yapmak isteyen Kamu Tüzel Kişiliklerinin DTVT kodunun girilmiş olmasını istemektedir. DTVT kodlarını girmeyen Kamu Tüzel Kişiliğine haiz başvuru sahipleri başvurularını tamamlayamayacaktır.

3- Kurumuma ait DTVT kodunu nasıl bulabilirim?

https://www.kaysis.gov.tr/ adresinden kurumunuzun DTVT kodunu bulabilirsiniz.

4- Kurumun bilgilerini nasıl güncelleyebilirim ve/veya DTVT kodunu sisteme girebilirim?

A- KAYS kaydınızı oluşturduğunuz Kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız.

B- Sağ üst köşeden “Kullanıcı İşlemleri” ->”Tüzel Paydaş İşlemleri” sekmesine tıklayınız.

C- Açılan Sayfada Kurumunuzun “Resmi Sicil Numarası” veya “Vergi Kimlik Numarası”’ndan herhangi birini yazarak kurumunuzu sistemde aratınız. (Sistem sadece kurum adına girilmiş verileri bulacağından, kurum hakkında daha önceden girilmiş veriler aratılabilir.)

D- Sorgulama sonucu çıkan kurumunuzun üzerine bir kere tıklayıp “Güncelle” düğmesine basınız. Sorgulama sonucu birden fazla sonuç çıkması durumunda, başvuru sahibi olarak hem kurum yetkili kullanıcısı olduğunuz hem de başvuru sahibi kurum olarak kullanacağınız hesaba giriş yapınız.

Bir Tüzel Paydaş için DTVT kodu tektir ve bir hesap için kullanılabilir.

E- 1- Çıkan güncelleme sayfasında gerekli değişiklikleri yapıp “Güncelle” düğmesine basınız. (Pembe renkli alanların doldurulması zorunludur.)

E- 2- Çıkan güncelleme sayfasında Kurumunuza ait DTVT kodunu “Yeşil” ile belirtilen yere yazıp “sorgula” düğmesine basınız. Kurumunuzun adı, üst kurumunuz “Kırmızı” ile belirtilen yerlerde sistem tarafından doldurulacaktır. Sayfa sonunda bulunan “Güncelle” tuşuna basmayı unutmayınız.

  Yükleniyor...