Trakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı

Trakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2015 | Toplam Okunma: 2098
Trakya Turizm Platformu organizasyonuyla Trakya’nın tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerleri tur operatörlerine tanıtıldı.

Trakya Bölgesi’nin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Turizm Platformu’yla işbirliği halinde tur operatörlerini Trakya’da ağırladı. Üç gün süren programa TÜRSAB’a bağlı tur operatörleri katıldı.

Program süresince Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın değerleri katılımcılara anlatıldı. Programın ilk gününde Tekirdağ Süleymanpaşa, Marmara Ereğlisi ve Şarköy ilçeleriyle Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği Trakya Bağ Rotası projesi tur operatörlerine tanıtıldı. Katılımcılar, programın ikinci günü Kırklareli’nin doğal güzelliklerini, üçüncü günü ise Edirne’nin tarihi dokusunu keşfetme fırsatı buldu. Geziyi değerlendiren acenta temsilcileri, Trakya’nın İstanbul’a yakınlığının büyük bir avantaj olduğunu,  özellikle eno-turizmin Bölgenin turizm kapasitesine çok önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Trakya Turizm Platformu aracılığıyla organize edilen gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Ajansımız koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, üniversite ve belediye temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan Trakya Turizm Platformu’yla işbirliği halinde Trakya’mızın tanıtımı için çalışıyoruz. Bu kapsamda Bölgemizin ulusal ve uluslar arası alanda tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerlerinin tanıtılması adına tur operatörlerini bölgemizde ağırladık.  Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarımızın Bölgemize faydalı olacağına inanıyorum.”

Trakya Turizm Platformu Nedir?

Trakya Turizm Platformu Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, üniversite ve belediye temsilcilerinin katılımıyla oluşturulmuştur.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Trakya Bölgesi Turizm Master Planı’nda değinilen konuların hayata geçirilmesi amacıyla kurulan Trakya Turizm Platformu’nun başkanlığını TURSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çebi yürütmektedir.  Platformun sekretaryası ise Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmektedir. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya, Tur Operatörlerine TanıtıldıTrakya, Tur Operatörlerine TanıtıldıTrakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...