Trakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı

Trakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2015 | Toplam Okunma: 1897
Trakya Turizm Platformu organizasyonuyla Trakya’nın tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerleri tur operatörlerine tanıtıldı.

Trakya Bölgesi’nin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Turizm Platformu’yla işbirliği halinde tur operatörlerini Trakya’da ağırladı. Üç gün süren programa TÜRSAB’a bağlı tur operatörleri katıldı.

Program süresince Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın değerleri katılımcılara anlatıldı. Programın ilk gününde Tekirdağ Süleymanpaşa, Marmara Ereğlisi ve Şarköy ilçeleriyle Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği Trakya Bağ Rotası projesi tur operatörlerine tanıtıldı. Katılımcılar, programın ikinci günü Kırklareli’nin doğal güzelliklerini, üçüncü günü ise Edirne’nin tarihi dokusunu keşfetme fırsatı buldu. Geziyi değerlendiren acenta temsilcileri, Trakya’nın İstanbul’a yakınlığının büyük bir avantaj olduğunu,  özellikle eno-turizmin Bölgenin turizm kapasitesine çok önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Trakya Turizm Platformu aracılığıyla organize edilen gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Ajansımız koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, üniversite ve belediye temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan Trakya Turizm Platformu’yla işbirliği halinde Trakya’mızın tanıtımı için çalışıyoruz. Bu kapsamda Bölgemizin ulusal ve uluslar arası alanda tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerlerinin tanıtılması adına tur operatörlerini bölgemizde ağırladık.  Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarımızın Bölgemize faydalı olacağına inanıyorum.”

Trakya Turizm Platformu Nedir?

Trakya Turizm Platformu Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, üniversite ve belediye temsilcilerinin katılımıyla oluşturulmuştur.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Trakya Bölgesi Turizm Master Planı’nda değinilen konuların hayata geçirilmesi amacıyla kurulan Trakya Turizm Platformu’nun başkanlığını TURSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çebi yürütmektedir.  Platformun sekretaryası ise Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmektedir. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya, Tur Operatörlerine TanıtıldıTrakya, Tur Operatörlerine TanıtıldıTrakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...