Trakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı

Trakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2015 | Toplam Okunma: 1988
Trakya Turizm Platformu organizasyonuyla Trakya’nın tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerleri tur operatörlerine tanıtıldı.

Trakya Bölgesi’nin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Turizm Platformu’yla işbirliği halinde tur operatörlerini Trakya’da ağırladı. Üç gün süren programa TÜRSAB’a bağlı tur operatörleri katıldı.

Program süresince Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın değerleri katılımcılara anlatıldı. Programın ilk gününde Tekirdağ Süleymanpaşa, Marmara Ereğlisi ve Şarköy ilçeleriyle Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği Trakya Bağ Rotası projesi tur operatörlerine tanıtıldı. Katılımcılar, programın ikinci günü Kırklareli’nin doğal güzelliklerini, üçüncü günü ise Edirne’nin tarihi dokusunu keşfetme fırsatı buldu. Geziyi değerlendiren acenta temsilcileri, Trakya’nın İstanbul’a yakınlığının büyük bir avantaj olduğunu,  özellikle eno-turizmin Bölgenin turizm kapasitesine çok önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Trakya Turizm Platformu aracılığıyla organize edilen gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Ajansımız koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, üniversite ve belediye temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan Trakya Turizm Platformu’yla işbirliği halinde Trakya’mızın tanıtımı için çalışıyoruz. Bu kapsamda Bölgemizin ulusal ve uluslar arası alanda tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerlerinin tanıtılması adına tur operatörlerini bölgemizde ağırladık.  Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarımızın Bölgemize faydalı olacağına inanıyorum.”

Trakya Turizm Platformu Nedir?

Trakya Turizm Platformu Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, üniversite ve belediye temsilcilerinin katılımıyla oluşturulmuştur.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Trakya Bölgesi Turizm Master Planı’nda değinilen konuların hayata geçirilmesi amacıyla kurulan Trakya Turizm Platformu’nun başkanlığını TURSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çebi yürütmektedir.  Platformun sekretaryası ise Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmektedir. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya, Tur Operatörlerine TanıtıldıTrakya, Tur Operatörlerine TanıtıldıTrakya, Tur Operatörlerine Tanıtıldı

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...