Ergene’de Engeller Aşılıyor

Ergene’de Engeller Aşılıyor
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2015 | Toplam Okunma: 1994
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013/2014 Yılı Sosya-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında destek alan Ergene Kaymakamlığınca yürütülen ‘Hayat Ergene’de Güzelleşiyor, Çünkü Engeller Aşılıyor’ projesi tamamlandı.

Ergene Kaymakamlığı’nda düzenlenen proje kapanış toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı. Kapanış toplantısı, Proje Koordinatörü İlke Kızıltoprak’ın proje kapsamında yürütülen faaliyetlere ilişkin sunumuyla başladı. Toplantıda konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgemizde insanı merkeze alan bir kalkınma anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her yıl ilan ettiğimiz sosyo-ekonomik kalkınma mali destek programlarında dezavantajlı vatandaşlara yönelik olarak geliştirilen projeler her zaman bizim önceliklerimizde yer alıyor. Ergene Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen ‘Hayat Ergene’de Güzelleşiyor, Çünkü Engeller Aşılıyor’ projesi engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmaları konusunda destek verdiğimiz önemli projelerden biri. Projenin amaçları arasında Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde yaşayan ve özel ihtimam gerektiren grupların sosyal hayata ve eğitime katılmalarını sağlayacak yenilikçi yöntemler geliştirmek, bedensel engelli vatandaşlara ulaşım-erişim hizmeti sunarak onların toplumla bütünleşmesine katkı sağlamak yer alıyor. Projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, Bölgemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak geliştirilen projelerin artarak devam etmesini umuyorum.”  Genel Sekreter Şahin’den sonra kısa bir konuşma yapan Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak da projeye katkı sunan herkese teşekkür etti.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 133.000 TL’lik destek verdiği proje kapsamında Ergene’de yaşayan dezavantajlı gurupların; engelli, bakıma ve alakaya muhtaç vatandaşların sosyal ve kültürel hayata katılımlarını arttıracak bir dizi faaliyet hayata geçirildi. Ergene’de yaşayan özel ihtimam gerektiren grubun, ulaşım-erişim hizmeti alması için Alo Engelli Hattı kuruldu ve özel donanımlı bir araç satın alındı.

FOTOĞRAFLAR

Ergene’de Engeller AşılıyorErgene’de Engeller Aşılıyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...