Ergene’de Engeller Aşılıyor

Ergene’de Engeller Aşılıyor
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2015 | Toplam Okunma: 2237
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013/2014 Yılı Sosya-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında destek alan Ergene Kaymakamlığınca yürütülen ‘Hayat Ergene’de Güzelleşiyor, Çünkü Engeller Aşılıyor’ projesi tamamlandı.

Ergene Kaymakamlığı’nda düzenlenen proje kapanış toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı. Kapanış toplantısı, Proje Koordinatörü İlke Kızıltoprak’ın proje kapsamında yürütülen faaliyetlere ilişkin sunumuyla başladı. Toplantıda konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgemizde insanı merkeze alan bir kalkınma anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her yıl ilan ettiğimiz sosyo-ekonomik kalkınma mali destek programlarında dezavantajlı vatandaşlara yönelik olarak geliştirilen projeler her zaman bizim önceliklerimizde yer alıyor. Ergene Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen ‘Hayat Ergene’de Güzelleşiyor, Çünkü Engeller Aşılıyor’ projesi engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmaları konusunda destek verdiğimiz önemli projelerden biri. Projenin amaçları arasında Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde yaşayan ve özel ihtimam gerektiren grupların sosyal hayata ve eğitime katılmalarını sağlayacak yenilikçi yöntemler geliştirmek, bedensel engelli vatandaşlara ulaşım-erişim hizmeti sunarak onların toplumla bütünleşmesine katkı sağlamak yer alıyor. Projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, Bölgemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak geliştirilen projelerin artarak devam etmesini umuyorum.”  Genel Sekreter Şahin’den sonra kısa bir konuşma yapan Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak da projeye katkı sunan herkese teşekkür etti.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 133.000 TL’lik destek verdiği proje kapsamında Ergene’de yaşayan dezavantajlı gurupların; engelli, bakıma ve alakaya muhtaç vatandaşların sosyal ve kültürel hayata katılımlarını arttıracak bir dizi faaliyet hayata geçirildi. Ergene’de yaşayan özel ihtimam gerektiren grubun, ulaşım-erişim hizmeti alması için Alo Engelli Hattı kuruldu ve özel donanımlı bir araç satın alındı.

FOTOĞRAFLAR

Ergene’de Engeller AşılıyorErgene’de Engeller Aşılıyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...