Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2015 | Toplam Okunma: 1545
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda hazırlanan ‘Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı’ kamu ve özel sektör temsilcilerinin görüşüne sunuldu.

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’ne yönelik hazırlanan raporu değerlendirmek üzere Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, ilgili kamu kurum müdürleri, üniversite ve sektör temsilcileri katıldı. Toplantıda rapor hakkında bilgiler veren TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi: “Trakya Kalkınma Ajansı olarak Yatırım Destek Ofislerimiz koordinasyonunda illerimizin yatırım ortamı ve süreçlerine ilişkin mevcut durumu, yatırımcıların karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne ilişkin önerileri içeren İl Yatırım Ortamı Değerlendirme Raporunu ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde hazırlıyoruz ve yönetim kurulu onayına sunuyoruz. ‘Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı’ da bu kapsamda hazırlamış olduğumuz bir rapor. Sektör temsilcilerini tespit ederek başladığımız çalışmaya, sorun ve beklentilerin tespit edilmesi amacıyla firma ziyaretleriyle devam ettik. Özel sektör ve kamu kurumu temsilcileriyle tespit edilen sorun ve beklentilere göre bir eylem planı hazırladık.” Çalışma ile elde edilen çıktıların hayata geçirilmesi için kamu ve özel sektör temsilcilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğine vurgu yapan Şahin, Ajansın bu yöndeki çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

Un, yağ, et, süt, içecek ve yem sektöründen temsilcilerin, sektördeki sorunları dile getirdiği toplantıda ilgili kamu kurumu ve üniversite yetkilileri sorunlara yönelik çözüm önerilerini paylaştı. Yetkililer, hazırlanan rapordan elde edilen çıktıların hayata geçirilebilmesi için gıda sektörüne yönelik bir meslek okulu kurulmasının önemine vurgu yaptı.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...