Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2015 | Toplam Okunma: 1632
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda hazırlanan ‘Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı’ kamu ve özel sektör temsilcilerinin görüşüne sunuldu.

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’ne yönelik hazırlanan raporu değerlendirmek üzere Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, ilgili kamu kurum müdürleri, üniversite ve sektör temsilcileri katıldı. Toplantıda rapor hakkında bilgiler veren TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi: “Trakya Kalkınma Ajansı olarak Yatırım Destek Ofislerimiz koordinasyonunda illerimizin yatırım ortamı ve süreçlerine ilişkin mevcut durumu, yatırımcıların karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne ilişkin önerileri içeren İl Yatırım Ortamı Değerlendirme Raporunu ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde hazırlıyoruz ve yönetim kurulu onayına sunuyoruz. ‘Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı’ da bu kapsamda hazırlamış olduğumuz bir rapor. Sektör temsilcilerini tespit ederek başladığımız çalışmaya, sorun ve beklentilerin tespit edilmesi amacıyla firma ziyaretleriyle devam ettik. Özel sektör ve kamu kurumu temsilcileriyle tespit edilen sorun ve beklentilere göre bir eylem planı hazırladık.” Çalışma ile elde edilen çıktıların hayata geçirilmesi için kamu ve özel sektör temsilcilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğine vurgu yapan Şahin, Ajansın bu yöndeki çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

Un, yağ, et, süt, içecek ve yem sektöründen temsilcilerin, sektördeki sorunları dile getirdiği toplantıda ilgili kamu kurumu ve üniversite yetkilileri sorunlara yönelik çözüm önerilerini paylaştı. Yetkililer, hazırlanan rapordan elde edilen çıktıların hayata geçirilebilmesi için gıda sektörüne yönelik bir meslek okulu kurulmasının önemine vurgu yaptı.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...