Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2015 | Toplam Okunma: 1731
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda hazırlanan ‘Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı’ kamu ve özel sektör temsilcilerinin görüşüne sunuldu.

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’ne yönelik hazırlanan raporu değerlendirmek üzere Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, ilgili kamu kurum müdürleri, üniversite ve sektör temsilcileri katıldı. Toplantıda rapor hakkında bilgiler veren TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi: “Trakya Kalkınma Ajansı olarak Yatırım Destek Ofislerimiz koordinasyonunda illerimizin yatırım ortamı ve süreçlerine ilişkin mevcut durumu, yatırımcıların karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne ilişkin önerileri içeren İl Yatırım Ortamı Değerlendirme Raporunu ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde hazırlıyoruz ve yönetim kurulu onayına sunuyoruz. ‘Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı’ da bu kapsamda hazırlamış olduğumuz bir rapor. Sektör temsilcilerini tespit ederek başladığımız çalışmaya, sorun ve beklentilerin tespit edilmesi amacıyla firma ziyaretleriyle devam ettik. Özel sektör ve kamu kurumu temsilcileriyle tespit edilen sorun ve beklentilere göre bir eylem planı hazırladık.” Çalışma ile elde edilen çıktıların hayata geçirilmesi için kamu ve özel sektör temsilcilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğine vurgu yapan Şahin, Ajansın bu yöndeki çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

Un, yağ, et, süt, içecek ve yem sektöründen temsilcilerin, sektördeki sorunları dile getirdiği toplantıda ilgili kamu kurumu ve üniversite yetkilileri sorunlara yönelik çözüm önerilerini paylaştı. Yetkililer, hazırlanan rapordan elde edilen çıktıların hayata geçirilebilmesi için gıda sektörüne yönelik bir meslek okulu kurulmasının önemine vurgu yaptı.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’nün Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...