Aktif Yaşlanma Merkezi Edirne’de Açıldı

Aktif Yaşlanma Merkezi Edirne’de Açıldı
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2015 | Toplam Okunma: 1773
Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Aktif Yaşlanma Merkezi” Edirne’de açıldı.

2013-2014 Yılı Sosyo Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde hazırlanan projenin açılışına Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, il protokolü ve basın mensupları katıldı.  219.766,28 TL’ye mal olan projenin amaçları arasında Edirne'de Aktif Yaşlanma Merkezi’nin faaliyete geçirilmesiyle, yaşlı nüfusun sağlıkla ilintili yaşam kalitesinin ve sosyal hayata katılımının yükseltilmesinin sağlanması yer alıyor. Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi: “Edirne Aktif Yaşlanma Merkezi’nin proje sonucunda hayata geçirilmesi ile bir taraftan sağlık ve sosyal hizmetlerde yenilikçi yöntem ve uygulamalar ile hizmet kalitesi arttırılacak, diğer taraftan bu kamusal hizmetlere toplumun tüm kesimlerinin erişimi sağlanmış olacak. Bu nedenle “Edirne Aktif Yaşlanma Merkezi” projesi Ajansımızın “Okulöncesi eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla, hizmet kalitesinin arttırılması ve hizmetlere erişimin kolaylaştırılması” hedefine doğrudan hizmet ediyor.”

Toplam bütçesi 219.766,28 TL olan projenin 175.813,03 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından geri kalan 43.953,25 TL’si Trakya Üniversitesi tarafından finanse edildi. Proje kapsamında tadilatı yapılmış olan “Aktif Yaşlanma Merkezi” binası içinde oluşturulacak sınıflarda kullanılmak üzere büro mobilyaları, elektronik malzemeler, sağlık malzemeleri, müzik aletleri ve resim atölyesi malzemeleri satın alındı.

 

FOTOĞRAFLAR

Aktif Yaşlanma Merkezi Edirne’de Açıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...