Aktif Yaşlanma Merkezi Edirne’de Açıldı

Aktif Yaşlanma Merkezi Edirne’de Açıldı
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2015 | Toplam Okunma: 1988
Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Aktif Yaşlanma Merkezi” Edirne’de açıldı.

2013-2014 Yılı Sosyo Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde hazırlanan projenin açılışına Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, il protokolü ve basın mensupları katıldı.  219.766,28 TL’ye mal olan projenin amaçları arasında Edirne'de Aktif Yaşlanma Merkezi’nin faaliyete geçirilmesiyle, yaşlı nüfusun sağlıkla ilintili yaşam kalitesinin ve sosyal hayata katılımının yükseltilmesinin sağlanması yer alıyor. Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi: “Edirne Aktif Yaşlanma Merkezi’nin proje sonucunda hayata geçirilmesi ile bir taraftan sağlık ve sosyal hizmetlerde yenilikçi yöntem ve uygulamalar ile hizmet kalitesi arttırılacak, diğer taraftan bu kamusal hizmetlere toplumun tüm kesimlerinin erişimi sağlanmış olacak. Bu nedenle “Edirne Aktif Yaşlanma Merkezi” projesi Ajansımızın “Okulöncesi eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla, hizmet kalitesinin arttırılması ve hizmetlere erişimin kolaylaştırılması” hedefine doğrudan hizmet ediyor.”

Toplam bütçesi 219.766,28 TL olan projenin 175.813,03 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından geri kalan 43.953,25 TL’si Trakya Üniversitesi tarafından finanse edildi. Proje kapsamında tadilatı yapılmış olan “Aktif Yaşlanma Merkezi” binası içinde oluşturulacak sınıflarda kullanılmak üzere büro mobilyaları, elektronik malzemeler, sağlık malzemeleri, müzik aletleri ve resim atölyesi malzemeleri satın alındı.

 

FOTOĞRAFLAR

Aktif Yaşlanma Merkezi Edirne’de Açıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...