Gelecek Sanatla Buluşuyor

Gelecek Sanatla Buluşuyor
Eklenme Tarihi: 3 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1665
Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Kalkınma Ajansı 2014 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında yürütülen ‘Gelecek Sanatla Buluşuyor’ projesinin kapanışı yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı törene Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. Tören açılış konuşmalarıyla başladı. Törende konuşma yapan Genel Sekreter Şahin, dezavantajlı kesimlerde yer alan çocuklar ve gençlerin geleceğe kazandırılması konusunda Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğinin devam edeceğine vurgu yaptı. Tören öğrencilerin tiyatro ve müzik gösterileriyle devam etti.

Hayrabolu ilçesi ilk ve orta öğretimde eğitim gören çocuk ve gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek, sanat alanında yetenekli öğrencilere çevredeki Güzel Sanatlar Liseleri ve Konservatuar sınavlarına yönelik eğitim vermek, ilçedeki sosyal-kültürel yaşam eksikliğini gidermeye katkı sağlamak, özellikle dezavantajlı gruptaki çocuk ve gençlerin toplulukla birlikte hareket etme yeteneği geliştirmesini sağlamak amacıyla yürütülen proje dokuz ayda tamamlandı.  Proje kapsamında Öğretmen Evi toplantı salonu düzenlendi ve özellikle dezavantajlı gruptaki gençlerin ve çocukların toplulukla birlikte hareket etme yeteneğini geliştirmesi sağlandı.

Toplam bütçesi 273.524,75 TL olan projenin %90’ı (246.172 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Gelecek Sanatla BuluşuyorGelecek Sanatla BuluşuyorGelecek Sanatla Buluşuyor

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...