Gelecek Sanatla Buluşuyor

Gelecek Sanatla Buluşuyor
Eklenme Tarihi: 3 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1573
Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Kalkınma Ajansı 2014 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında yürütülen ‘Gelecek Sanatla Buluşuyor’ projesinin kapanışı yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı törene Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. Tören açılış konuşmalarıyla başladı. Törende konuşma yapan Genel Sekreter Şahin, dezavantajlı kesimlerde yer alan çocuklar ve gençlerin geleceğe kazandırılması konusunda Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğinin devam edeceğine vurgu yaptı. Tören öğrencilerin tiyatro ve müzik gösterileriyle devam etti.

Hayrabolu ilçesi ilk ve orta öğretimde eğitim gören çocuk ve gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek, sanat alanında yetenekli öğrencilere çevredeki Güzel Sanatlar Liseleri ve Konservatuar sınavlarına yönelik eğitim vermek, ilçedeki sosyal-kültürel yaşam eksikliğini gidermeye katkı sağlamak, özellikle dezavantajlı gruptaki çocuk ve gençlerin toplulukla birlikte hareket etme yeteneği geliştirmesini sağlamak amacıyla yürütülen proje dokuz ayda tamamlandı.  Proje kapsamında Öğretmen Evi toplantı salonu düzenlendi ve özellikle dezavantajlı gruptaki gençlerin ve çocukların toplulukla birlikte hareket etme yeteneğini geliştirmesi sağlandı.

Toplam bütçesi 273.524,75 TL olan projenin %90’ı (246.172 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Gelecek Sanatla BuluşuyorGelecek Sanatla BuluşuyorGelecek Sanatla Buluşuyor

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...