Gelecek Sanatla Buluşuyor

Gelecek Sanatla Buluşuyor
Eklenme Tarihi: 3 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1487
Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Kalkınma Ajansı 2014 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında yürütülen ‘Gelecek Sanatla Buluşuyor’ projesinin kapanışı yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı törene Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. Tören açılış konuşmalarıyla başladı. Törende konuşma yapan Genel Sekreter Şahin, dezavantajlı kesimlerde yer alan çocuklar ve gençlerin geleceğe kazandırılması konusunda Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğinin devam edeceğine vurgu yaptı. Tören öğrencilerin tiyatro ve müzik gösterileriyle devam etti.

Hayrabolu ilçesi ilk ve orta öğretimde eğitim gören çocuk ve gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek, sanat alanında yetenekli öğrencilere çevredeki Güzel Sanatlar Liseleri ve Konservatuar sınavlarına yönelik eğitim vermek, ilçedeki sosyal-kültürel yaşam eksikliğini gidermeye katkı sağlamak, özellikle dezavantajlı gruptaki çocuk ve gençlerin toplulukla birlikte hareket etme yeteneği geliştirmesini sağlamak amacıyla yürütülen proje dokuz ayda tamamlandı.  Proje kapsamında Öğretmen Evi toplantı salonu düzenlendi ve özellikle dezavantajlı gruptaki gençlerin ve çocukların toplulukla birlikte hareket etme yeteneğini geliştirmesi sağlandı.

Toplam bütçesi 273.524,75 TL olan projenin %90’ı (246.172 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Gelecek Sanatla BuluşuyorGelecek Sanatla BuluşuyorGelecek Sanatla Buluşuyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...