Trakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor

Trakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor
Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1665
Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Bölgesi’nin tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerlerini farklı kitlelere tanıtmak ve bölgenin bilinirliğini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Trakya Bölgesi bu kez Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen basın temsilcileri ve tur operatörlerine tanıtıldı. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen turun ilk günü Tekirdağ’da düzenlenen toplantıyla başladı. Toplantıya Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Naşit Oskay da katıldı. Toplantıda konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen konukları Bölgemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bölgenin turizm potansiyeli hakkında bilgiler veren Şahin, bu kapsamda Ajans olarak yapılan çalışmalara değindi.  

Organizasyonun ikinci günü Tekirdağ merkezdeki müzelerin gezilmesiyle başladı. Şarköy’e bağlı Yeniköy, Uçmakdere ve Güzelköy’ün de ziyaret edildiği gezide katılımcılar yamaç paraşütü deneyimini de yaşadı.

Organizasyon üçüncü günü katılımcılar Edirne’nin tarihi dokusunu görme fırsatı buldular. Edirne’ye özgü yöresel lezzetleri de deneme fırsatı bulan konuklar, Trakya turunu Dupnisa Mağarası, İğneada, Demirköy, Vize ve Kıyıköy gezisiyle tamamladı.

Etkinlik sırasında Bölgedeki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla ikili görüşme fırsatı yapma olanağı bulan katılımcılar, Trakya Bölgesi’ne yönelik izlenimlerini paylaştılar. Bölgenin tarih, kültür, doğa ve gastronomiye yönelik çok farklı değerleri olduğunu belirten katılımcılar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını SürdürüyorTrakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını SürdürüyorTrakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...