Trakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor

Trakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor
Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1834
Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Bölgesi’nin tarihi, turistik, doğal ve kültürel değerlerini farklı kitlelere tanıtmak ve bölgenin bilinirliğini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Trakya Bölgesi bu kez Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen basın temsilcileri ve tur operatörlerine tanıtıldı. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen turun ilk günü Tekirdağ’da düzenlenen toplantıyla başladı. Toplantıya Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Naşit Oskay da katıldı. Toplantıda konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen konukları Bölgemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bölgenin turizm potansiyeli hakkında bilgiler veren Şahin, bu kapsamda Ajans olarak yapılan çalışmalara değindi.  

Organizasyonun ikinci günü Tekirdağ merkezdeki müzelerin gezilmesiyle başladı. Şarköy’e bağlı Yeniköy, Uçmakdere ve Güzelköy’ün de ziyaret edildiği gezide katılımcılar yamaç paraşütü deneyimini de yaşadı.

Organizasyon üçüncü günü katılımcılar Edirne’nin tarihi dokusunu görme fırsatı buldular. Edirne’ye özgü yöresel lezzetleri de deneme fırsatı bulan konuklar, Trakya turunu Dupnisa Mağarası, İğneada, Demirköy, Vize ve Kıyıköy gezisiyle tamamladı.

Etkinlik sırasında Bölgedeki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla ikili görüşme fırsatı yapma olanağı bulan katılımcılar, Trakya Bölgesi’ne yönelik izlenimlerini paylaştılar. Bölgenin tarih, kültür, doğa ve gastronomiye yönelik çok farklı değerleri olduğunu belirten katılımcılar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını SürdürüyorTrakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını SürdürüyorTrakya Kalkınma Ajansı Bölge Turizmine Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...