Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1438
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Trakya Üniversitesi tarafından yürütülen ‘Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi’ projesi tamamlandı.

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi’nin açılışı Trakya Üniversitesi’nde yapıldı. Açılışa Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretim üyeleri ve basın mensupları katıldı. Açılışta bir konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanarak hayata geçirilen bu proje kapsamında alınan yenilikçi teknolojik tıbbi cihazlarla başta Edirne ve Bölgemiz olmak üzere komşu ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin de kalitesinin artıracağına vurgu yaptı. Proje kapsamında geniş bir coğrafyada tek olma özelliği taşıyan Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının hizmet skalasının da genişlediğini belirten Şahin, bu önemli projenin hazırlık ve uygulama aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Moleküler biyoloji ile genetik alanında, kamu, araştırma merkezleri, özel sektör kuruluşları ile araştırma ve sağlık hizmetleri alanında yapılacak olan işbirlikleri için var olan altyapıyı da güçlendirecek proje 9 ayda tamamlandı. Proje bütçesinin 439.775 TL’si (%76,18) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi TamamlandıGenetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi TamamlandıGenetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...