Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1320
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Trakya Üniversitesi tarafından yürütülen ‘Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi’ projesi tamamlandı.

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi’nin açılışı Trakya Üniversitesi’nde yapıldı. Açılışa Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretim üyeleri ve basın mensupları katıldı. Açılışta bir konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanarak hayata geçirilen bu proje kapsamında alınan yenilikçi teknolojik tıbbi cihazlarla başta Edirne ve Bölgemiz olmak üzere komşu ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin de kalitesinin artıracağına vurgu yaptı. Proje kapsamında geniş bir coğrafyada tek olma özelliği taşıyan Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının hizmet skalasının da genişlediğini belirten Şahin, bu önemli projenin hazırlık ve uygulama aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Moleküler biyoloji ile genetik alanında, kamu, araştırma merkezleri, özel sektör kuruluşları ile araştırma ve sağlık hizmetleri alanında yapılacak olan işbirlikleri için var olan altyapıyı da güçlendirecek proje 9 ayda tamamlandı. Proje bütçesinin 439.775 TL’si (%76,18) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi TamamlandıGenetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi TamamlandıGenetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı
  Yükleniyor...