Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1274
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Trakya Üniversitesi tarafından yürütülen ‘Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi’ projesi tamamlandı.

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi’nin açılışı Trakya Üniversitesi’nde yapıldı. Açılışa Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretim üyeleri ve basın mensupları katıldı. Açılışta bir konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanarak hayata geçirilen bu proje kapsamında alınan yenilikçi teknolojik tıbbi cihazlarla başta Edirne ve Bölgemiz olmak üzere komşu ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin de kalitesinin artıracağına vurgu yaptı. Proje kapsamında geniş bir coğrafyada tek olma özelliği taşıyan Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının hizmet skalasının da genişlediğini belirten Şahin, bu önemli projenin hazırlık ve uygulama aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Moleküler biyoloji ile genetik alanında, kamu, araştırma merkezleri, özel sektör kuruluşları ile araştırma ve sağlık hizmetleri alanında yapılacak olan işbirlikleri için var olan altyapıyı da güçlendirecek proje 9 ayda tamamlandı. Proje bütçesinin 439.775 TL’si (%76,18) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi TamamlandıGenetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi TamamlandıGenetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi Projesi Tamamlandı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...