Bu Proje Toplum Liderleri Yetiştiriyor

Bu Proje Toplum Liderleri Yetiştiriyor
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 2084
AB tarafından desteklenen Moving from the Margins of Society(MMS) Projesi kapsamında yapılan dördüncü toplantı Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında gerçekleştirildi.

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortağı olduğu ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği Moving from the Margins of Society (MMS) AB projesi 4. Koordinasyon toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde İngiltere, Danimarka, Almanya, Yunanistan ve Norveç’ten gelen diğer proje ortaklarının katılımı ile yapıldı. MMS projesi ile dezavantajlı kesimlerde gelişimin önünü açacak yeni bir liderlik modelinin oluşturulması ve lider gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor. Toplantıda proje ortakları bugüne kadar tamamlamış oldukları faaliyetlerin değerlendirmesini yaptılar ve Kasım 2015 içinde Berlin’de İberika isimli proje ortağı olan kurumun organize edeceği sonuçların sunulacağı toplantıya dair detaylar görüşüldü. Berlin’de gerçekleştirilecek olan toplantıya ilgili kurumların üst düzey yöneticilerinin katılımı sağlanacak ve dezavantajlı kesimlerinin gelişimine yönelik bir model önerisi ortaya konulacak. Proje kapsamında yapılan çalışmalar ile bu modelin nasıl işleyeceğine dair ipuçları sunulacak. 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...