Bu Proje Toplum Liderleri Yetiştiriyor

Bu Proje Toplum Liderleri Yetiştiriyor
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1874
AB tarafından desteklenen Moving from the Margins of Society(MMS) Projesi kapsamında yapılan dördüncü toplantı Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında gerçekleştirildi.

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortağı olduğu ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği Moving from the Margins of Society (MMS) AB projesi 4. Koordinasyon toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde İngiltere, Danimarka, Almanya, Yunanistan ve Norveç’ten gelen diğer proje ortaklarının katılımı ile yapıldı. MMS projesi ile dezavantajlı kesimlerde gelişimin önünü açacak yeni bir liderlik modelinin oluşturulması ve lider gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor. Toplantıda proje ortakları bugüne kadar tamamlamış oldukları faaliyetlerin değerlendirmesini yaptılar ve Kasım 2015 içinde Berlin’de İberika isimli proje ortağı olan kurumun organize edeceği sonuçların sunulacağı toplantıya dair detaylar görüşüldü. Berlin’de gerçekleştirilecek olan toplantıya ilgili kurumların üst düzey yöneticilerinin katılımı sağlanacak ve dezavantajlı kesimlerinin gelişimine yönelik bir model önerisi ortaya konulacak. Proje kapsamında yapılan çalışmalar ile bu modelin nasıl işleyeceğine dair ipuçları sunulacak. 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...