Üç Aylık Bülten "AB Postası"

Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1430
Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Ekonomik ve Sosyal Uyum Dairesi tarafından 3 ayda bir hazırlanması planlanan “AB Postası”nın ilk sayısı bilgilerinize sunulmuştur.

Bültenin bu sayısında, Avrupa Birliğinin Türkiye’nin de faydalandığı Katılım Öncesi Mali Yardım Aracının (IPA) 2007-2013 (I) ve 2014-2020 (II) dönemleri  ile IPA II dönemi coğrafi odaklanma yaklaşımına ilişkin kısa bilgiler yer almaktadır.

Bülteni görüntülemek için tıklayınız. 

DİĞER AB İşleri Temas Noktası Haberleri

Avrupa Gençlik Fırsatları Tanıtıldı18 Ekim 2017 Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Mali Destek Programı – COSME Programı Eğitimi10 Ekim 2017 Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” için yararlanıcı başvurularına dair duyurular yayınlanmıştır.18 Ağustos 2017Toplam bütçesi 2.500.000 Avro olan hibe programının amacı sivil toplum kuruluşlarını ve aktivistleri destekleyecek yasal ve finansal ortamı iyileştirmek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetsel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmektir. Erasmus+ Gençlik Programlarına Başvurular Devam Ediyor!15 Ağustos 20172014-2020 yılları arasında uygulamaya konulan Erasmus+ programı altında bulunan Erasmus+ Gençlik programlarına başvuruların üçüncü dönemi 04 Ekim 2017 tarihine kadar devam etmektedir. Erasmus+ Gençlik programları, gençler, gençlik alanında çalışanlar ve gençler için yapılacak projelere dahil olmak isteyenlere fırsatlar sunmaktadır. Sürdürülebilir Turizm Destek Programları Başvuruları Başlamıştır. 10 Temmuz 2017Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes Grubu işbirliği ile Gelecek Turizmde adıyla yürütülen Sürdürülebilir Turizm Destek Programları başvuruları başlamıştır.
  Yükleniyor...