Gezginlerin Trakya Turu Sona Erdi

Gezginlerin Trakya Turu Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1929
Trakya Kalkınma Ajansı, 25-28 Haziran 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin önde gelen seyahat bloggerlarını Trakya’da ağırladı.

Trakya’nın tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerlerini farklı hedef kitlelere tanıtmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı’nın 27 seyahat bloggerına yönelik gezi programı sona erdi. Gezinin ilk günü Tekirdağ’ın doğal güzelliklerini keşfeden gezgin grubu, programın iki ve üçüncü günü Edirne merkez ve ilçelerini ziyaret etti. Saros Körfezi’nde dalış deneyimini yaşayan gezginler, Edirne’nin tarihi değerlerini gezme fırsatı buldu.

Trakya gezisinde son durak Kırklareli oldu. Gezginler,  Avrupa’nın en büyük ikinci su basar ormanı olan Longoz Ormanları’nda kısa bir doğa yürüyüşü de yaptı. Yamaç paraşütü, su sporları, trekking gibi farklı aktivitelerin aynı bölge içerisinde yapılabiliyor olması ve bölgenin İstanbul’a yakınlığının çok büyük bir avantaj olduğunu belirten gezginler Trakya’nın Türkiye’de önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu belirtti. Trakya Kalkınma Ajansı ve Genel Sekreter Mahmut Şahin’e organizasyon dolayısıyla teşekkür eden gezginler Kıyıköy’ü de ziyaret ettikten sonra Bölgemizden ayrıldı.

FOTOĞRAFLAR

Gezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...