Gezginlerin Trakya Turu Sona Erdi

Gezginlerin Trakya Turu Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1735
Trakya Kalkınma Ajansı, 25-28 Haziran 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin önde gelen seyahat bloggerlarını Trakya’da ağırladı.

Trakya’nın tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerlerini farklı hedef kitlelere tanıtmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı’nın 27 seyahat bloggerına yönelik gezi programı sona erdi. Gezinin ilk günü Tekirdağ’ın doğal güzelliklerini keşfeden gezgin grubu, programın iki ve üçüncü günü Edirne merkez ve ilçelerini ziyaret etti. Saros Körfezi’nde dalış deneyimini yaşayan gezginler, Edirne’nin tarihi değerlerini gezme fırsatı buldu.

Trakya gezisinde son durak Kırklareli oldu. Gezginler,  Avrupa’nın en büyük ikinci su basar ormanı olan Longoz Ormanları’nda kısa bir doğa yürüyüşü de yaptı. Yamaç paraşütü, su sporları, trekking gibi farklı aktivitelerin aynı bölge içerisinde yapılabiliyor olması ve bölgenin İstanbul’a yakınlığının çok büyük bir avantaj olduğunu belirten gezginler Trakya’nın Türkiye’de önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu belirtti. Trakya Kalkınma Ajansı ve Genel Sekreter Mahmut Şahin’e organizasyon dolayısıyla teşekkür eden gezginler Kıyıköy’ü de ziyaret ettikten sonra Bölgemizden ayrıldı.

FOTOĞRAFLAR

Gezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...