Gezginlerin Trakya Turu Sona Erdi

Gezginlerin Trakya Turu Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2015 | Toplam Okunma: 1815
Trakya Kalkınma Ajansı, 25-28 Haziran 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin önde gelen seyahat bloggerlarını Trakya’da ağırladı.

Trakya’nın tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerlerini farklı hedef kitlelere tanıtmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı’nın 27 seyahat bloggerına yönelik gezi programı sona erdi. Gezinin ilk günü Tekirdağ’ın doğal güzelliklerini keşfeden gezgin grubu, programın iki ve üçüncü günü Edirne merkez ve ilçelerini ziyaret etti. Saros Körfezi’nde dalış deneyimini yaşayan gezginler, Edirne’nin tarihi değerlerini gezme fırsatı buldu.

Trakya gezisinde son durak Kırklareli oldu. Gezginler,  Avrupa’nın en büyük ikinci su basar ormanı olan Longoz Ormanları’nda kısa bir doğa yürüyüşü de yaptı. Yamaç paraşütü, su sporları, trekking gibi farklı aktivitelerin aynı bölge içerisinde yapılabiliyor olması ve bölgenin İstanbul’a yakınlığının çok büyük bir avantaj olduğunu belirten gezginler Trakya’nın Türkiye’de önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu belirtti. Trakya Kalkınma Ajansı ve Genel Sekreter Mahmut Şahin’e organizasyon dolayısıyla teşekkür eden gezginler Kıyıköy’ü de ziyaret ettikten sonra Bölgemizden ayrıldı.

FOTOĞRAFLAR

Gezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona ErdiGezginlerin Trakya Turu Sona Erdi
  Yükleniyor...