Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Yarışması (EDEN)

Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1685
2015 Yılı “Turizm ve Yerel Gastronomi” Temalı Ulusal Destinasyon Belirleme Teklif ÇağrısıAvrupa Komisyonu tarafından düzenlenmekte olan Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) projesinin 2015 yılı teması "Turizm ve Yerel Gastronomi" olarak belirlenmiş olup, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen EDEN Ulusal Destinasyonu teklif çağrısı için son başvuru tarihi 14.08.2015 saat 17:00’dır.

Kimler Başvurabilir?

  • Yerel yönetimler (Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Köy İdareleri gibi),
  • Birlikler, odalar, vakıflar, dernekler, üniversiteler,
  • Kalkınma ajansları ve benzeri kurum ve kuruluşlar

Öneri Destinasyonun Özellikleri Neler Olmalıdır?

  • · Yoğun turizm akışına sahip olmamalı, ziyaretçi sayısı ülke ortalamasına kıyasla düşük olmalıdır.
  • · Sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlayacak şekilde, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve ilgili diğer paydaşlar birlikte hareket ederek turizm arzını yönetebilmelidir.
  • · Yöreye özgü bir gastronomi kültürüne sahip olmalıdır. Bu çerçevede; gelenekselleşmiş ve farklı paydaşlarca desteklenen gastronomi festivalleri, yarışmalar, yerel mutfak kültürünü yansıtan müzeler, ziyaret ve eğitim mekanları ve bu kültürü korumak/geliştirmek için geliştirilmiş platformlara, kurum ve kuruluşlara, destekleyici tedbirlere sahip olmalıdır.

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki internet sitesini tıklayınız.

http://eden.kulturturizm.gov.tr/TR,141096/eden-projesi-2015-yili-teklif-cagrisi.html

DİĞER AB İşleri Temas Noktası Haberleri

Bulgaristan - Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı16 Ocak 2018Bulgaristan ve Türkiye arasında işbirliğini artırmak amacıyla, Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan – Türkiye Programı kapsamında İkinci Teklif Verme Çağrısı ilan edilmiştir. Avrupa Gençlik Fırsatları Tanıtıldı18 Ekim 2017 Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Mali Destek Programı – COSME Programı Eğitimi10 Ekim 2017 Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” için yararlanıcı başvurularına dair duyurular yayınlanmıştır.18 Ağustos 2017Toplam bütçesi 2.500.000 Avro olan hibe programının amacı sivil toplum kuruluşlarını ve aktivistleri destekleyecek yasal ve finansal ortamı iyileştirmek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetsel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmektir. Erasmus+ Gençlik Programlarına Başvurular Devam Ediyor!15 Ağustos 20172014-2020 yılları arasında uygulamaya konulan Erasmus+ programı altında bulunan Erasmus+ Gençlik programlarına başvuruların üçüncü dönemi 04 Ekim 2017 tarihine kadar devam etmektedir. Erasmus+ Gençlik programları, gençler, gençlik alanında çalışanlar ve gençler için yapılacak projelere dahil olmak isteyenlere fırsatlar sunmaktadır.
  Yükleniyor...