2015 Yılı Mali Destek Programlarında İlk Sözleşme Kırklareli OSB Tarafından İmzalandı

2015 Yılı Mali Destek Programlarında İlk Sözleşme Kırklareli OSB Tarafından İmzalandı
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1360
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında ilk sözleşme Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi yetkilileri tarafından imzalandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında ilk sözleşmemizi bugün imza altına almış bulunuyoruz. Bu yıl hibe almaya hak kazanan tüm projelerin başarılı bir şekilde tamamlanmasını ve Bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

2015 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi tarafından hazırlanan “Kırklareli OSB Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi” isimli projenin amaçları arasında Ergene havzasında kirletici faktörlerin kontrol altına alınarak, sağlıklı yaşam koşullarının oluşturulması ile çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması ve sanayi altyapı yatırımlarıyla bölgenin sosyo-ekonomik yaşam seviyesi ve imkanlarının artırılması yer alıyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaklaşık 602 TL’lik bir destek sağlayacağı projenin toplam bütçesi 1.407.000 TL. Projenin 15 ayda tamamlanması planlanıyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...