Tarımda Yüksek Teknolojili Üretim Trakya Kalkınma Ajansı İle Mümkün

Tarımda Yüksek Teknolojili Üretim Trakya Kalkınma Ajansı İle Mümkün
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1251
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında destek almaya hak kazanan, Sular Tarım Makineleri tarafından uygulanacak ‘’Sular Tarımın Yüksek Teknolojili Üretime Geçiş Projesi’’nin imzaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile Sular Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mülahim Kuru arasında imzalandı. İmza töreninde, Sular Tarım Genel Müdürü Çetin Çamsakız da hazır bulundu.

Proje hakkında detaylı bilgi alan Genel Sekreter Mahmut Şahin, bölgenin olanakları ve tarım sulamacılığında kullanılan alternatif mevcut yöntemler üzerinde de görüşlerini bildirdi.

İyi Proje Hak Ettiği Yeri Her Zaman Bulur

Ajans desteklerinden ilk kez yararlanacak olan Sular Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mülahim Kuru ‘’ Ajansa daha önce sunduğumuz proje çalışmalarımız oldu fakat tarımda üretime verimlilik katacak bu proje ile hibe almaya hak kazandık. Kuracağımız bu teknoloji ile planlanan sistemin kullanılmasıyla beraber tarlada verimlik beş katına kadar çıkabilecek; bunun yanında verimlilik artarak çeşitli maliyetler de düşecek’’ dedi.

Projelerin destek almaya hak kazanması aşamasında temel gereklilikler üzerine açıklamalar yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Firmalar proje fikirlerini olgunlaştırıp, kendilerini hazır hissettiği zaman projelerini Ajansa sunmalılar. Riskleri minimuma indirerek çalışmalarını tamamlamalılar. İyi proje zaten her zaman hak ettiği yeri bulur’’ dedi.

‘’Fikrim Var Yapayım’’ Olgusunu Değiştiriyoruz

Konuşmalarını devam ettiren Mahmut Şahin ‘’ Amacımız, bu bölgeye, çiftçiye kısacası tüm paydaşlara maksimum hizmeti getirerek, ihracatı arttırmak, üretimi fazlalaştırmak, katma değeri arttırmak ve istihdamı sağlamaktır. Projelerin en güzel yanı KOBİ’ler ile çalışırken beraber yazıp beraber yönetmemizdir. Bizimle bir girişim, bir proje yaparken ‘’bir fikrim var’’ yapayım olayı ortadan kalkıyor. Fikrinizin fizibilitesi çıkartılıp beş yıl sonrayı bile planlamanızı sağlıyoruz yani daha baştan riskleri ve olanakları değerlendirerek başarısız olma şansını ortadan kaldırabiliyoruz’’ dedi.

Projenin amaçları arasında; Tekirdağ İlinde ekonominin çevre dostu, rekabetçi ve teknoloji kapasitesi yüksek sektörler lehine dönüştürülmesine paralel olarak markalaşma, inovasyon ve Ar-Ge altyapısının geliştirilmesi bulunuyor.

 

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...