Pınarhisar Kültür Merkezine Kavuşuyor

Pınarhisar Kültür Merkezine Kavuşuyor
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1769
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında hibe almaya hak kazanan proje sahipleri ile sözleşmeler imzalanmaya devam ediyor.

Pınarhisar Belediyesi tarafından hazırlanan, Bölgede ilk olma özelliği taşıyacak çok amaçlı kültür merkezinin sözleşme imzaları Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde imzalandı. İmza töreninde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz hazır bulundu.

15 ay boyunca uygulanacak Proje ile Bölgedeki yerel kaynakların harekete geçirilerek sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanması planlanıyor. Bölge ihtiyacını karşılayacak, gençlerin kültür-sanat faaliyet ve aktivitelerine imkân verecek çok amaçlı kültür merkezinin finansmanının %65’ini Trakya Kalkınma Ajansı karşılayacak.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...