Pınarhisar Kültür Merkezine Kavuşuyor

Pınarhisar Kültür Merkezine Kavuşuyor
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1535
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında hibe almaya hak kazanan proje sahipleri ile sözleşmeler imzalanmaya devam ediyor.

Pınarhisar Belediyesi tarafından hazırlanan, Bölgede ilk olma özelliği taşıyacak çok amaçlı kültür merkezinin sözleşme imzaları Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde imzalandı. İmza töreninde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz hazır bulundu.

15 ay boyunca uygulanacak Proje ile Bölgedeki yerel kaynakların harekete geçirilerek sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanması planlanıyor. Bölge ihtiyacını karşılayacak, gençlerin kültür-sanat faaliyet ve aktivitelerine imkân verecek çok amaçlı kültür merkezinin finansmanının %65’ini Trakya Kalkınma Ajansı karşılayacak.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...