Trakya Kalkınma Ajansı’nın Desteğiyle Vize Haliçi Bölgesi Canlanacak

Trakya Kalkınma Ajansı’nın Desteğiyle Vize Haliçi Bölgesi Canlanacak
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1377
Vize Belediyesi’nin ‘’Vize’nin Cazibe Merkezi Yerel Pazar Projesinin Hayata Geçirilmesi ile Haliçi Bölgesinin İyileştirilmesi’’ projesinin sözleşmesi imzalandı.

Sözleşme imza töreninde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı hazır bulundu. Proje ile yerel ürün kültürünün gelişimi için ilçe merkezinde bir kültürel cazibe merkezi oluşturulması; çevre düzenlemeleri ve Haliçi Bölgesi’nin iyileştirilmesiyle halkın yaşam kalitesinin artırılması hedefleniyor.

15 ay sürecek projenin toplam bütçesinin %65’i TRAKYAKA tarafından karşılanacak.

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...