Kırkpınar´a Büyük İlgi

Kırkpınar´a Büyük İlgi
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1339
Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü organizasyonuyla İstanbul ve Ankara’da bulunan yabancı basın temsilcilerinin Edirne ziyareti başladı.

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri özelinde düzenlenen Edirne gezisine İran, Çin, Avusturya, Almanya ve Azerbaycan’ın önde gelen basın ve yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  Katılımcıların Edirne Gezisi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaretle başladı. Görüşmede gazetecilere Edirne’nin tarihi, sosyo-ekonomik ve kültürel yapısı hakkında bilgiler veren Gürkan, basın yayın temsilcilerini Edirne’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Meriç Nehri kıyısında yenilen öğle yemeğinin ardından Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde devam eden müsabakalar ilgiyle izlendi.

654.Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ile de röportaj yapan gazeteciler, Kırkpınar’ın tarihi, Ağalık İhalesi ve müsabakalar hakkında detaylı bilgi alma fırsatı buldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi: “Bölgemizin değerlerini ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak amacıyla farklı paydaşlarla işbirliği yapıyoruz. Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü ile de bu amacımıza hizmet edecek bir protokol imzaladık. Bu kapsamda İstanbul ve Ankara’da temsilciliği bulunan yabancı basın yayın kuruluşlarını Kırkpınar ve Edirne’mizi tanıtmak amacıyla buraya davet ettik. İki gün sürecek Edirne Gezisi’nin Kırkpınar Güreşleriyle birlikte Edirne’nin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin uluslar arası tanıtımına büyük bir katkı sunmasını temenni ediyorum.”

FOTOĞRAFLAR

Kırkpınar´a Büyük İlgiKırkpınar´a Büyük İlgi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...