Kırkpınar´a Büyük İlgi

Kırkpınar´a Büyük İlgi
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1510
Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü organizasyonuyla İstanbul ve Ankara’da bulunan yabancı basın temsilcilerinin Edirne ziyareti başladı.

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri özelinde düzenlenen Edirne gezisine İran, Çin, Avusturya, Almanya ve Azerbaycan’ın önde gelen basın ve yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  Katılımcıların Edirne Gezisi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaretle başladı. Görüşmede gazetecilere Edirne’nin tarihi, sosyo-ekonomik ve kültürel yapısı hakkında bilgiler veren Gürkan, basın yayın temsilcilerini Edirne’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Meriç Nehri kıyısında yenilen öğle yemeğinin ardından Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde devam eden müsabakalar ilgiyle izlendi.

654.Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ile de röportaj yapan gazeteciler, Kırkpınar’ın tarihi, Ağalık İhalesi ve müsabakalar hakkında detaylı bilgi alma fırsatı buldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi: “Bölgemizin değerlerini ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak amacıyla farklı paydaşlarla işbirliği yapıyoruz. Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü ile de bu amacımıza hizmet edecek bir protokol imzaladık. Bu kapsamda İstanbul ve Ankara’da temsilciliği bulunan yabancı basın yayın kuruluşlarını Kırkpınar ve Edirne’mizi tanıtmak amacıyla buraya davet ettik. İki gün sürecek Edirne Gezisi’nin Kırkpınar Güreşleriyle birlikte Edirne’nin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin uluslar arası tanıtımına büyük bir katkı sunmasını temenni ediyorum.”

FOTOĞRAFLAR

Kırkpınar´a Büyük İlgiKırkpınar´a Büyük İlgi

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...