Yabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona Erdi

Yabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1436
Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü işbirliğiyle Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Edirne ilinin tanıtımı kapsamında Edirne’de bulunan yabancı basın mensuplarının ziyareti sona erdi.

İki gün süren programda Edirne’nin tarihi ve turistik değerlerini görme fırsatı bulan katılımcılar UNESCO Somut Olmayan Kültür Varlıkları Listesi’nde yer alan 654.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni de izledi.

Gezi hakkında düşüncelerini paylaşan katılımcılar şunları söyledi: “ Edirne’de ilk kez bulunuyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Selimiye Camii ve Külliyesi gerçekten çok etkileyici. Gezimiz boyunca Selimiye Camii dışında Edirne Büyük Sinagogu ve Sveti Georgi Bulgar Kilisesi’ni de ziyaret ettik. Edirne bir hoşgörü şehri, sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerleriyle önemli bir destinasyon. Uzun yıllardır devam eden Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ni de izlemek ayrıca çok keyifliydi.”

TRAKYAKA ve BYEGM Edirne İl Müdürlüğünce düzenlenen programın ikinci gününde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Çin ve İran Haber Ajansı temsilcileriyle yaptığı röportajda Ajansımız, Kırkpınar Güreşleri ve Edirne tanıtımına yönelik olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kırkpınar Ağalık İhalesi ve güreşlerin son bölümünü izleyen yabancı basın mensupları Edirne’den ayrıldı.

 

FOTOĞRAFLAR

Yabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona ErdiYabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...