Yabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona Erdi

Yabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1690
Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü işbirliğiyle Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Edirne ilinin tanıtımı kapsamında Edirne’de bulunan yabancı basın mensuplarının ziyareti sona erdi.

İki gün süren programda Edirne’nin tarihi ve turistik değerlerini görme fırsatı bulan katılımcılar UNESCO Somut Olmayan Kültür Varlıkları Listesi’nde yer alan 654.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni de izledi.

Gezi hakkında düşüncelerini paylaşan katılımcılar şunları söyledi: “ Edirne’de ilk kez bulunuyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Selimiye Camii ve Külliyesi gerçekten çok etkileyici. Gezimiz boyunca Selimiye Camii dışında Edirne Büyük Sinagogu ve Sveti Georgi Bulgar Kilisesi’ni de ziyaret ettik. Edirne bir hoşgörü şehri, sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerleriyle önemli bir destinasyon. Uzun yıllardır devam eden Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ni de izlemek ayrıca çok keyifliydi.”

TRAKYAKA ve BYEGM Edirne İl Müdürlüğünce düzenlenen programın ikinci gününde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Çin ve İran Haber Ajansı temsilcileriyle yaptığı röportajda Ajansımız, Kırkpınar Güreşleri ve Edirne tanıtımına yönelik olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kırkpınar Ağalık İhalesi ve güreşlerin son bölümünü izleyen yabancı basın mensupları Edirne’den ayrıldı.

 

FOTOĞRAFLAR

Yabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona ErdiYabancı Basın Mensuplarının Edirne Ziyareti Sona Erdi
  Yükleniyor...