ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi Meslek Kazandırıyor

ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi Meslek Kazandırıyor
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1613
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın ‘’ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi’’ Projesi imza altına alındı.

Trakya bölgesinde zihinsel engelli bireylerin istihdam edilebilirliklerini arttırarak toplumla bütünleşmelerine katkı sağlamayı amaçlayan proje çerçevesinde; 12 zihinsel engelli çocuğa 9 ay süresince, oluşturulacak fotoğraf atölyesinde fotoğrafçılıkla ilgili beceri kazandırıp istihdam edilebilmeleri planlanıyor. 6 ay boyunca fotoğrafçılık eğitimine tabi tutulacak engelli bireyler sertifika almaya hak kazanacak.

Projenin hayırlı olmasını dileyen Trakya Kalkınma Ajansı Mahmut Şahin ‘’Engelli bireylerimizin de bu toplumda var olduklarını kanıtlayıcı çalışmalar içerisine girmeleri güzel. Bireylerin kendi öz güvenlerini de sağlayıcı ve güçlendirici bu tür çalışmaların içerisinde olmak ve desteklemek ayrı bir mutluluk’’ dedi.

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...