Trakya Kalkınma Ajansı Emekler Erimesin Dedi

Trakya Kalkınma Ajansı Emekler Erimesin Dedi
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1908
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından destek kazanan Meriç Belediye Başkanlığı ‘’Emeklerimiz Erimesin’’ projesinin imzaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük arasında imzalandı. Proje ile Meriç’te tarım ve hayvancılık alanında üretim alt yapısının geliştirilerek ilçede yaşam ve refah seviyesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Proje hakkında bilgi alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Projenin hayırlı olmasını dileyerek üreticileri üretmeye teşvik eden böyle projelerin artması temennisinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük ‘’ Edirne'nin Meriç İlçesi merkezi ile 2 belde ve 21 köyden oluşan 14.500 nüfuslu bir ilçedir. Toplam nüfusun %80'i tarım ve hayvancılıkla geçimini temin eden, dar gelirli kesimden oluşmaktadır.  Kısıtlı üretim yapan halk ürünlerini saklayamadığından ötürü çürütüp atmaktadır. Bunu yapmak istemeyen vatandaş ise daha en baştan üretmemektedir. Bundan dolayı, mülkiyeti Meriç Belediyesi'ne ait ve atıl durumda olan soğuk hava deposuna fiziki donanım kazandırmak suretiyle; tarım ve hayvancılık alanında ilçenin alt yapısını güçlendirerek üretim artışı sağlamak ve bu alanda istihdam yaratmak için bu proje oluşturulmuştur’’ dedi.  

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...