Trakya Kalkınma Ajansı Emekler Erimesin Dedi

Trakya Kalkınma Ajansı Emekler Erimesin Dedi
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1756
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından destek kazanan Meriç Belediye Başkanlığı ‘’Emeklerimiz Erimesin’’ projesinin imzaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük arasında imzalandı. Proje ile Meriç’te tarım ve hayvancılık alanında üretim alt yapısının geliştirilerek ilçede yaşam ve refah seviyesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Proje hakkında bilgi alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Projenin hayırlı olmasını dileyerek üreticileri üretmeye teşvik eden böyle projelerin artması temennisinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük ‘’ Edirne'nin Meriç İlçesi merkezi ile 2 belde ve 21 köyden oluşan 14.500 nüfuslu bir ilçedir. Toplam nüfusun %80'i tarım ve hayvancılıkla geçimini temin eden, dar gelirli kesimden oluşmaktadır.  Kısıtlı üretim yapan halk ürünlerini saklayamadığından ötürü çürütüp atmaktadır. Bunu yapmak istemeyen vatandaş ise daha en baştan üretmemektedir. Bundan dolayı, mülkiyeti Meriç Belediyesi'ne ait ve atıl durumda olan soğuk hava deposuna fiziki donanım kazandırmak suretiyle; tarım ve hayvancılık alanında ilçenin alt yapısını güçlendirerek üretim artışı sağlamak ve bu alanda istihdam yaratmak için bu proje oluşturulmuştur’’ dedi.  

  Yükleniyor...