Trakya Kalkınma Ajansı Emekler Erimesin Dedi

Trakya Kalkınma Ajansı Emekler Erimesin Dedi
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1618
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından destek kazanan Meriç Belediye Başkanlığı ‘’Emeklerimiz Erimesin’’ projesinin imzaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük arasında imzalandı. Proje ile Meriç’te tarım ve hayvancılık alanında üretim alt yapısının geliştirilerek ilçede yaşam ve refah seviyesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Proje hakkında bilgi alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Projenin hayırlı olmasını dileyerek üreticileri üretmeye teşvik eden böyle projelerin artması temennisinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük ‘’ Edirne'nin Meriç İlçesi merkezi ile 2 belde ve 21 köyden oluşan 14.500 nüfuslu bir ilçedir. Toplam nüfusun %80'i tarım ve hayvancılıkla geçimini temin eden, dar gelirli kesimden oluşmaktadır.  Kısıtlı üretim yapan halk ürünlerini saklayamadığından ötürü çürütüp atmaktadır. Bunu yapmak istemeyen vatandaş ise daha en baştan üretmemektedir. Bundan dolayı, mülkiyeti Meriç Belediyesi'ne ait ve atıl durumda olan soğuk hava deposuna fiziki donanım kazandırmak suretiyle; tarım ve hayvancılık alanında ilçenin alt yapısını güçlendirerek üretim artışı sağlamak ve bu alanda istihdam yaratmak için bu proje oluşturulmuştur’’ dedi.  

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...