Edirne OSB TRAKYAKA Desteğiyle Biyolojik Arıtma Tesisi Kuracak

Edirne OSB TRAKYAKA Desteğiyle Biyolojik Arıtma Tesisi Kuracak
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1695
Edirne Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığınca hazırlanarak destek almaya hak kazanan “Edirne Organize Sanayi Bölgesinde Yaşanılabilir Çevre İçin Biyolojik Arıtma Tesisi Yapım Projesi”nin sözleşmesi Edirne Valiliği’nde imzalandı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Edirne Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Murat Ilıcak’ın imzaladığı sözleşmeyle proje uygulama süreci başladı. Edirne Valisi Şahin Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcılar tarafından tercih edilebilir bir OSB olmasına büyük bir katkı sağlayacak bu projenin hayırlı olmasını diledi. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Şahin ise Edirne OSB’nin lojistik avantajlarına vurgu yaptı. Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Edirne OSB bulunduğu konum dolayısıyla yatırımcılar için büyük bir avantaj. Bu avantajlara sahip bir OSB’nin altyapı ve üst yapı sorunlarını çözmüş olması gerekir ki yatırımcılar için de cazip olsun. Destek verdiğimiz bu projeyle Edirne OSB biyolojik arıtma tesisine kavuşacak. Böyle bir projeye destek verdiğimiz için mutluyuz."

TRAKYAKA’nın yaklaşık 665 bin TL’lik bir destek sağlayacağı projenin 15 ayda tamamlanması planlanıyor.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...