Edirne OSB TRAKYAKA Desteğiyle Biyolojik Arıtma Tesisi Kuracak

Edirne OSB TRAKYAKA Desteğiyle Biyolojik Arıtma Tesisi Kuracak
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1482
Edirne Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığınca hazırlanarak destek almaya hak kazanan “Edirne Organize Sanayi Bölgesinde Yaşanılabilir Çevre İçin Biyolojik Arıtma Tesisi Yapım Projesi”nin sözleşmesi Edirne Valiliği’nde imzalandı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Edirne Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Murat Ilıcak’ın imzaladığı sözleşmeyle proje uygulama süreci başladı. Edirne Valisi Şahin Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcılar tarafından tercih edilebilir bir OSB olmasına büyük bir katkı sağlayacak bu projenin hayırlı olmasını diledi. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Şahin ise Edirne OSB’nin lojistik avantajlarına vurgu yaptı. Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Edirne OSB bulunduğu konum dolayısıyla yatırımcılar için büyük bir avantaj. Bu avantajlara sahip bir OSB’nin altyapı ve üst yapı sorunlarını çözmüş olması gerekir ki yatırımcılar için de cazip olsun. Destek verdiğimiz bu projeyle Edirne OSB biyolojik arıtma tesisine kavuşacak. Böyle bir projeye destek verdiğimiz için mutluyuz."

TRAKYAKA’nın yaklaşık 665 bin TL’lik bir destek sağlayacağı projenin 15 ayda tamamlanması planlanıyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...