Akıllı Elektronik Modül Üretimi Desteği TRAKYAKA’DAN

Akıllı Elektronik Modül Üretimi Desteği TRAKYAKA’DAN
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1749
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek olan ‘’Akıllı Elektronik Modül Üretimi için Yüksek Frekanslı Laboratuarı Kurulması’’ projesi Sena Mühendislik yetkilileri ile imzalandı.

Bir Ar-Ge girişimcilik projesi olan, yüksek frekanslı laboratuar kurulumunu amaçlayan proje hakkında bilgi veren Sena Mühendislik Genel Müdürü Sena Özhan ‘’ Amacımız, yüksek frekans test ölçüm ve analiz teçhizatı ve yazılım sistemlerinden oluşan yüksek frekans laboratuarı kurarak yüksek teknoloji odaklı üretim yapmaktır. Görme engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıp, dış dünyaya adım atmalarını tetikleyecek bu çalışmamız ile binaya akıllı modüller yerleştireceğiz. Binaya giren görme engelli vatandaşımız bu sistemi indirdiği an itibariyle gideceği noktayı tüm ince ayrıntılarıyla, yönlendirme, yol tarifleri, temel erişimlerin komutları sesli olarak alacak. Namık Kemal Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet gösteren firmamız yeni ve ileri teknolojilere uyumlu, insan yaşamını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmaktadır’ dedi.

30 Bin Kişide Sadece 2 Kişi İçin Değer mi?

Projenin amacının ve ruhunun güzel olduğuna vurgu yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Projemiz, katma değerli ve tamamlanmasıyla beraber Bölgede girişimcilik adına da umut verici bir çalışma olacağı inancındayım. Bu sistem kamu kurumlarının genelinde özellikle görme engelli vatandaşlarımızın hizmetlere erişim sıkıntısının yüksek olduğu yerlerde uygulanmaya başlanmalıdır. Üniversitemizde kurulacak bu sistem için, sadece 2 kişi için değer mi diyebilirdik? Ama en büyük engelimiz; önce sistemin kurulup arkasından faydalanıcıların sayısının artacağı gerçeğini göz ardı etmemizdir.  Bunun için bu tür teknolojik altyapılı girişimci projeler hem hedef grup hem bölgemiz adına önemli adımlardır’’ dedi.

Katma Değerli Ar-Ge Çalışmaları Trakya’da Kalkınmanın Gündemi Olacak

Girişimcilere yönelik olarak yeni bir AR-GE yapılanması içinde olduklarını belirten TRAKAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Önümüzdeki yılla beraber, Trakya Kalkınma Ajansı bu çalışma gibi ileri teknoloji, yenilik, yaratıcılık ve bilgiye dayanan faaliyetleri esas olan çalışmaların hayata geçirilmesinde yeni bir proje başlığıyla Trakya’da adından söz ettirecek.   Teknolojik bilgiyi ticarileştirmek, teknoloji yoğun üretim ve girişimciliği desteklemek ile mümkün olacaktır’’ dedi. 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...