Akıllı Elektronik Modül Üretimi Desteği TRAKYAKA’DAN

Akıllı Elektronik Modül Üretimi Desteği TRAKYAKA’DAN
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1640
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek olan ‘’Akıllı Elektronik Modül Üretimi için Yüksek Frekanslı Laboratuarı Kurulması’’ projesi Sena Mühendislik yetkilileri ile imzalandı.

Bir Ar-Ge girişimcilik projesi olan, yüksek frekanslı laboratuar kurulumunu amaçlayan proje hakkında bilgi veren Sena Mühendislik Genel Müdürü Sena Özhan ‘’ Amacımız, yüksek frekans test ölçüm ve analiz teçhizatı ve yazılım sistemlerinden oluşan yüksek frekans laboratuarı kurarak yüksek teknoloji odaklı üretim yapmaktır. Görme engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıp, dış dünyaya adım atmalarını tetikleyecek bu çalışmamız ile binaya akıllı modüller yerleştireceğiz. Binaya giren görme engelli vatandaşımız bu sistemi indirdiği an itibariyle gideceği noktayı tüm ince ayrıntılarıyla, yönlendirme, yol tarifleri, temel erişimlerin komutları sesli olarak alacak. Namık Kemal Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet gösteren firmamız yeni ve ileri teknolojilere uyumlu, insan yaşamını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmaktadır’ dedi.

30 Bin Kişide Sadece 2 Kişi İçin Değer mi?

Projenin amacının ve ruhunun güzel olduğuna vurgu yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Projemiz, katma değerli ve tamamlanmasıyla beraber Bölgede girişimcilik adına da umut verici bir çalışma olacağı inancındayım. Bu sistem kamu kurumlarının genelinde özellikle görme engelli vatandaşlarımızın hizmetlere erişim sıkıntısının yüksek olduğu yerlerde uygulanmaya başlanmalıdır. Üniversitemizde kurulacak bu sistem için, sadece 2 kişi için değer mi diyebilirdik? Ama en büyük engelimiz; önce sistemin kurulup arkasından faydalanıcıların sayısının artacağı gerçeğini göz ardı etmemizdir.  Bunun için bu tür teknolojik altyapılı girişimci projeler hem hedef grup hem bölgemiz adına önemli adımlardır’’ dedi.

Katma Değerli Ar-Ge Çalışmaları Trakya’da Kalkınmanın Gündemi Olacak

Girişimcilere yönelik olarak yeni bir AR-GE yapılanması içinde olduklarını belirten TRAKAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Önümüzdeki yılla beraber, Trakya Kalkınma Ajansı bu çalışma gibi ileri teknoloji, yenilik, yaratıcılık ve bilgiye dayanan faaliyetleri esas olan çalışmaların hayata geçirilmesinde yeni bir proje başlığıyla Trakya’da adından söz ettirecek.   Teknolojik bilgiyi ticarileştirmek, teknoloji yoğun üretim ve girişimciliği desteklemek ile mümkün olacaktır’’ dedi. 

  Yükleniyor...