Akıllı Elektronik Modül Üretimi Desteği TRAKYAKA’DAN

Akıllı Elektronik Modül Üretimi Desteği TRAKYAKA’DAN
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1563
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek olan ‘’Akıllı Elektronik Modül Üretimi için Yüksek Frekanslı Laboratuarı Kurulması’’ projesi Sena Mühendislik yetkilileri ile imzalandı.

Bir Ar-Ge girişimcilik projesi olan, yüksek frekanslı laboratuar kurulumunu amaçlayan proje hakkında bilgi veren Sena Mühendislik Genel Müdürü Sena Özhan ‘’ Amacımız, yüksek frekans test ölçüm ve analiz teçhizatı ve yazılım sistemlerinden oluşan yüksek frekans laboratuarı kurarak yüksek teknoloji odaklı üretim yapmaktır. Görme engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıp, dış dünyaya adım atmalarını tetikleyecek bu çalışmamız ile binaya akıllı modüller yerleştireceğiz. Binaya giren görme engelli vatandaşımız bu sistemi indirdiği an itibariyle gideceği noktayı tüm ince ayrıntılarıyla, yönlendirme, yol tarifleri, temel erişimlerin komutları sesli olarak alacak. Namık Kemal Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet gösteren firmamız yeni ve ileri teknolojilere uyumlu, insan yaşamını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmaktadır’ dedi.

30 Bin Kişide Sadece 2 Kişi İçin Değer mi?

Projenin amacının ve ruhunun güzel olduğuna vurgu yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Projemiz, katma değerli ve tamamlanmasıyla beraber Bölgede girişimcilik adına da umut verici bir çalışma olacağı inancındayım. Bu sistem kamu kurumlarının genelinde özellikle görme engelli vatandaşlarımızın hizmetlere erişim sıkıntısının yüksek olduğu yerlerde uygulanmaya başlanmalıdır. Üniversitemizde kurulacak bu sistem için, sadece 2 kişi için değer mi diyebilirdik? Ama en büyük engelimiz; önce sistemin kurulup arkasından faydalanıcıların sayısının artacağı gerçeğini göz ardı etmemizdir.  Bunun için bu tür teknolojik altyapılı girişimci projeler hem hedef grup hem bölgemiz adına önemli adımlardır’’ dedi.

Katma Değerli Ar-Ge Çalışmaları Trakya’da Kalkınmanın Gündemi Olacak

Girişimcilere yönelik olarak yeni bir AR-GE yapılanması içinde olduklarını belirten TRAKAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Önümüzdeki yılla beraber, Trakya Kalkınma Ajansı bu çalışma gibi ileri teknoloji, yenilik, yaratıcılık ve bilgiye dayanan faaliyetleri esas olan çalışmaların hayata geçirilmesinde yeni bir proje başlığıyla Trakya’da adından söz ettirecek.   Teknolojik bilgiyi ticarileştirmek, teknoloji yoğun üretim ve girişimciliği desteklemek ile mümkün olacaktır’’ dedi. 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...