Trakya’da Gastronomi Turizmine Büyük Destek

Trakya’da Gastronomi Turizmine Büyük Destek
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2015 | Toplam Okunma: 1907
Trakya Kalkınma Ajansı “Altı Yüz Yıllık Osmanlı Saray Mutfağı Canlanıyor” projesine verdiği destekle Edirne turizmine büyük katkı sağlayacak.

Öztürkler Konaklama Otelcilik ve Turizm firmasınca hazırlanarak destek almaya hak kazanan projenin imzaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve firma yetkilisi Nihat Öztürk tarafından atıldı. Proje kapsamında firmanın sahibi olduğu Dr. Bahattin Öğütmen Konağı’nda Osmanlı Mutfağı eğitim ve uygulama merkezi kurulacak. Kurulacak bu merkezde Osmanlı Saray Mutfağı eğitimlerinin verilmesi ve sunumunun yapılması amaçlanıyor.

Hayata geçirilecek olan bu projenin Edirne’nin kültürel dokusunun bir parçası olan Osmanlı Saray Mutfağı’nın turizme kazandırılmasına ve gastronomi turizminin gelişimine büyük yarar sağlayacağını belirten TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin projenin Edirne ve Bölge için hayırlı olmasını diledi.

9 ayda tamamlanması planlanan projeye Trakya Kalkınma Ajansı 100 Bin TL’lik bir destek sağlayacak.

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...