Yeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına Kavuştu

Yeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına Kavuştu
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2015 | Toplam Okunma: 2624
T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Doğa Yürüyüş Parkurlarının Düzenlenmesi Projesinin açılışı Tekirdağ’da yapıldı.

Tekirdağ Yeniköy’de gerçekleştirilen projenin açılışına Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Orman Su İşleri 1.Bölge Müdürü Osman Demirel, Orman ve Su İşleri Tekirdağ Şube Müdürü Gökay İnal, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Projenin amaçları arasında Tekirdağ'da özellikle alternatif sporların merkezi haline gelmiş Yeniköy ve Uçmakdere'de doğa yürüyüş parkurlarının belirlenerek düzenlenmesi ile bölgenin turizm potansiyelinin ve tanınırlığının arttırılması, Tekirdağ ilinin rekreasyon kullanım alanlarını çeşitlendirerek, farkındalığın artırılması, yürüyüş parkurlarının düzenlenmesi ile doğa, spor, turizm ve eko-agro alanlarında hizmet ve pazarlama kalitesinin geliştirilmesi, yerel halkın alternatif spor turizmi sayesinde ekonomik açıdan gücünün artırılması, sürdürülebilir kalkınmasının sağlanması, köy halkı ve katılımcıların doğa bilincinin artırılması, Tekirdağ İlinin doğa sporları turizminin tanıtımının yapılması yer alıyor.

Proje kapsamında Tekirdağ Doğa Turizmi Master Planı içerisinde yer alan ve uzunluğu 43 km olan üç adet yürüyüş parkuru düzenlendi. Ayrıca yürüyüş parkuru üzerinde bulunan alanlarda piknik alanları, seyirlikler ve Yeniköy ile Uçmakdere köylülerinin ürettikleri ürünleri satabilecekleri satış alanları oluşturuldu. Bölge içi ve dışından yaklaşık 850.000 kişinin yaralanması beklenilen projenin toplam bütçesi 181.773,10 TL olurken, bunun 163.595,79 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Yeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına KavuştuYeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına Kavuştu

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...