Yeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına Kavuştu

Yeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına Kavuştu
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2015 | Toplam Okunma: 2367
T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Doğa Yürüyüş Parkurlarının Düzenlenmesi Projesinin açılışı Tekirdağ’da yapıldı.

Tekirdağ Yeniköy’de gerçekleştirilen projenin açılışına Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Orman Su İşleri 1.Bölge Müdürü Osman Demirel, Orman ve Su İşleri Tekirdağ Şube Müdürü Gökay İnal, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Projenin amaçları arasında Tekirdağ'da özellikle alternatif sporların merkezi haline gelmiş Yeniköy ve Uçmakdere'de doğa yürüyüş parkurlarının belirlenerek düzenlenmesi ile bölgenin turizm potansiyelinin ve tanınırlığının arttırılması, Tekirdağ ilinin rekreasyon kullanım alanlarını çeşitlendirerek, farkındalığın artırılması, yürüyüş parkurlarının düzenlenmesi ile doğa, spor, turizm ve eko-agro alanlarında hizmet ve pazarlama kalitesinin geliştirilmesi, yerel halkın alternatif spor turizmi sayesinde ekonomik açıdan gücünün artırılması, sürdürülebilir kalkınmasının sağlanması, köy halkı ve katılımcıların doğa bilincinin artırılması, Tekirdağ İlinin doğa sporları turizminin tanıtımının yapılması yer alıyor.

Proje kapsamında Tekirdağ Doğa Turizmi Master Planı içerisinde yer alan ve uzunluğu 43 km olan üç adet yürüyüş parkuru düzenlendi. Ayrıca yürüyüş parkuru üzerinde bulunan alanlarda piknik alanları, seyirlikler ve Yeniköy ile Uçmakdere köylülerinin ürettikleri ürünleri satabilecekleri satış alanları oluşturuldu. Bölge içi ve dışından yaklaşık 850.000 kişinin yaralanması beklenilen projenin toplam bütçesi 181.773,10 TL olurken, bunun 163.595,79 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Yeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına KavuştuYeniköy ve Uçmakdere Yeni Yürüyüş Yollarına Kavuştu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...