Kalkınma Ajansı’ndan Proje Hazırlama Eğitimi

Kalkınma Ajansı’ndan Proje Hazırlama Eğitimi
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2010 | Toplam Okunma:

Trakya Kalkınma Ajansı, kamu kurum ve kuruluşlarının proje yapma kapasitesinin güçlendirilmesine destek amacıyla 8-9-10 Haziran tarihlerinde, Tekirdağ’daki bazı kamu kurumlarının temsilcilerine Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verdi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu’nda, Ajansın uzman personeli tarafından verilen eğitimin temelini mantıksal çerçeve yaklaşımına göre proje planlama ve hazırlama konusu oluşturdu.

Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde valiliklerin etkinliğinin artırılması amacıyla oluşturulan ‘Avrupa Birliği’ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun tavsiye kararı doğrultusunda Tekirdağ’daki kamu kurum ve kuruluşlarına proje hazırlama eğitimi verildi. Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli Işık Ocaklı ve Semiha Ahmet tarafından üç gün süreyle 8.30 ile 17.00 saatleri arasında verilen eğitimde paydaş, sorun, hedef ve strateji analizleri ile faaliyet ve kaynak planlaması çalışmaları yapıldı. AB proje formatı, hibe başvurusu hazırlama temel prensipleri ve fon kaynakları ile ilgili bilgilendirme konularının işlendiği PDY eğitimi, katılımcılara sertifikalarının takdim edilmesiyle son buldu.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...