Kalkınma Ajansı’ndan Proje Hazırlama Eğitimi

Kalkınma Ajansı’ndan Proje Hazırlama Eğitimi
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2010 | Toplam Okunma:

Trakya Kalkınma Ajansı, kamu kurum ve kuruluşlarının proje yapma kapasitesinin güçlendirilmesine destek amacıyla 8-9-10 Haziran tarihlerinde, Tekirdağ’daki bazı kamu kurumlarının temsilcilerine Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verdi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu’nda, Ajansın uzman personeli tarafından verilen eğitimin temelini mantıksal çerçeve yaklaşımına göre proje planlama ve hazırlama konusu oluşturdu.

Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde valiliklerin etkinliğinin artırılması amacıyla oluşturulan ‘Avrupa Birliği’ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun tavsiye kararı doğrultusunda Tekirdağ’daki kamu kurum ve kuruluşlarına proje hazırlama eğitimi verildi. Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli Işık Ocaklı ve Semiha Ahmet tarafından üç gün süreyle 8.30 ile 17.00 saatleri arasında verilen eğitimde paydaş, sorun, hedef ve strateji analizleri ile faaliyet ve kaynak planlaması çalışmaları yapıldı. AB proje formatı, hibe başvurusu hazırlama temel prensipleri ve fon kaynakları ile ilgili bilgilendirme konularının işlendiği PDY eğitimi, katılımcılara sertifikalarının takdim edilmesiyle son buldu.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...