TRAKYAKA Genel Sekreteri ŞAHİN Bloomberg Tv’ye Konuk Oldu

TRAKYAKA Genel Sekreteri ŞAHİN Bloomberg Tv’ye Konuk Oldu
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2015 | Toplam Okunma: 1436
Trakya Bölgesi’nde girişimcilik hareketini başlatacak işbirliği protokolü 25 Ağustos Salı günü Kırklareli’nde gerçekleştirilen imza töreniyle Danışman Banka’ TEB ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında imza altına alındı.

İmza töreni öncesi gerçekleşen bir dizi röportaj, canlı yayın bağlantılarının sonrasında Bloomberg Tv’de üretenlerin sesi olup başarılı çalışmaları izleyicileriyle buluşturan Sami Altınkaya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’u ‘’Çıkış Yolu’’ programına konuk etti.

Trakya Bölgesi’nin girişimcilik ortalamasını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yola çıkılan ‘’Yeni işim Girişim’’ programının tüm detaylarının paylaşıldığı program boyunca merak edilenleri cevaplayan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Amacımız, Trakya’da potansiyel girişimcilik ruhu taşıyan vatandaşlarımızın bölge dışına göç etmeden fikirlerini gerçekleştirebilecekleri bir mecrada destekleri olmak. Bölgedeki ticaret ve sanayi odaları, üniversiteler, teknoparkların güç birliğini yaptığı Yeni İşim Girişim Programı ile Trakya Bölgesi’nde katma değeri yüksek girişimciliğin geliştirilmesi planlanıyor’’ dedi.

‘’Yeni İşim Girişim’’ programı hakkında merak edilenleri Bloomberg Tv sunucusu, gazeteci Sami Altınkaya ile paylaşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in gerçekleştirdiği röportajın bütünü 05.09.2015 Cumartesi günü saat 13:30’da Bloomberg Tv Çıkış Yolu Programında yayınlanacaktır.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...