Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti

Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2015 | Toplam Okunma: 1789
Trakya Bölgesinin iş ve yatırım imkânlarının ilgili kuruluşlarla işbirliği halinde ulusal ve uluslararası düzeyde etkin tanıtımının yapılması amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonu ve İstanbul Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günleri İstanbul’da gerçekleşti.

Açış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artık üreten kesim için kabul edilemez bir kavram oldu. Üretmek Sanayiciler için ulvi bir sorumluluktur. Bugün burada gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günü etkinliği gibi etkin ve verimli toplantıları destekleyerek Trakya Bölgesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansının faaliyetlerini izliyoruz ve takdir ediyoruz’’ diyerek toplantının iyi geçmesi hakkında temennilerde bulundu.

Diğer bir açış konuşması gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, şehitlerimiz hakkında üzüntülerini dile getirerek ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı dileklerini belirttikten sonra  sözlerine devam ederek ‘’ Trakya Bölgesi, Türkiye’de yatırım  olanaklarının hızla arttığı ve avantajlı bölge haline geldiği bir alan olarak artık tanımlanıyor. Bölgemizin, Yoğun Sanayi, tarım alanları, kısmen turizm ve çeşitli sektörleri içinde barındırması yatırım olanaklarının çeşitlenmesi ve artmasına neden olmaktadır.  Kalkınma Ajanslarının belki de en iyi yanı bu özellikleri ön plana çıkarıcı çalışmalar içinde bulunmalarıdır. İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantımızın yeni yatırımlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Açış konuşmasının devamında gerçekleşen plaket töreninin ardından Trakya’da Yatırım Fırsatları sunumlarına geçildi. Trakya’ya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da Yatırım Olanakları konulu bir sunum gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Yoğun bir katımla gerçekleşen Trakya’da Yatırım Ortamı Tanıtım toplantısın da tüm yatırım aktörlerinin burada olduğunu görmek çok güzel. Bu oturum, Trakya Bölgesi hakkında, tüm ince bilgilerin üç sanayi Odası yetkililerinin sizlerle paylaşacak olması dolayısı ile önemli. Bizim amacımız ise; Trakya’nın nabzını tutan çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da yatırım olanaklarının sizlerle paylaşılacak olmasıdır. İşbirliklerinin doğru zaman, doğru yer ve doğru insan ile olması gerçeği vazgeçilmez bir önem arz etmektedir. Bunların birinin eksik olması, yeterli ve doğru bilginin elde edilebilir olmaması yanlış yatırımlar veya potansiyel yatırımların gerçekleşememesine neden olmaktadır. Trakya Kalkınma Ajansı ise, bu bölgeye yatırım düşünen, bölgenin potansiyelleri farkında olan yatırımcıların her zaman yanındadır. Sizlerin doğru kaynak, gerçek kişiler ile buluşturulması konusunda güvenilir bir adres olma özelliği göstermektedir. Bu toplantımızın yeni yatırımlar ve sürdürülebilir işbirlikleri getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Trakya’da Yatırım Fırsatları konusunda Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli TSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetinbaş ve Edirne TSO Meclis Başkanı Mehmet Eren sunumlar gerçekleştirdiler. Trakya Bölgesi hakkında Sanayi, ticari ve çeşitli alanlarda detaylı bilgilerin aktarıldığı oturumdan sonra Trakya’da Yatırıma Devlet Destekleri konusu Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürüğü Şube Müdürü Sait Cordan tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Programın son kısmında ise; Trakya Bölgesinde yatırımı bulunan iş adamları söz alarak bölgenin avantajlarını ve olası dezavantajlarını İSO üyeleri ile birlikte dile getirmişlerdir.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiTrakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiTrakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiTrakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...