Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti

Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2015 | Toplam Okunma: 2045
Trakya Bölgesinin iş ve yatırım imkânlarının ilgili kuruluşlarla işbirliği halinde ulusal ve uluslararası düzeyde etkin tanıtımının yapılması amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonu ve İstanbul Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günleri İstanbul’da gerçekleşti.

Açış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artık üreten kesim için kabul edilemez bir kavram oldu. Üretmek Sanayiciler için ulvi bir sorumluluktur. Bugün burada gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günü etkinliği gibi etkin ve verimli toplantıları destekleyerek Trakya Bölgesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansının faaliyetlerini izliyoruz ve takdir ediyoruz’’ diyerek toplantının iyi geçmesi hakkında temennilerde bulundu.

Diğer bir açış konuşması gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, şehitlerimiz hakkında üzüntülerini dile getirerek ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı dileklerini belirttikten sonra  sözlerine devam ederek ‘’ Trakya Bölgesi, Türkiye’de yatırım  olanaklarının hızla arttığı ve avantajlı bölge haline geldiği bir alan olarak artık tanımlanıyor. Bölgemizin, Yoğun Sanayi, tarım alanları, kısmen turizm ve çeşitli sektörleri içinde barındırması yatırım olanaklarının çeşitlenmesi ve artmasına neden olmaktadır.  Kalkınma Ajanslarının belki de en iyi yanı bu özellikleri ön plana çıkarıcı çalışmalar içinde bulunmalarıdır. İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantımızın yeni yatırımlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Açış konuşmasının devamında gerçekleşen plaket töreninin ardından Trakya’da Yatırım Fırsatları sunumlarına geçildi. Trakya’ya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da Yatırım Olanakları konulu bir sunum gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Yoğun bir katımla gerçekleşen Trakya’da Yatırım Ortamı Tanıtım toplantısın da tüm yatırım aktörlerinin burada olduğunu görmek çok güzel. Bu oturum, Trakya Bölgesi hakkında, tüm ince bilgilerin üç sanayi Odası yetkililerinin sizlerle paylaşacak olması dolayısı ile önemli. Bizim amacımız ise; Trakya’nın nabzını tutan çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da yatırım olanaklarının sizlerle paylaşılacak olmasıdır. İşbirliklerinin doğru zaman, doğru yer ve doğru insan ile olması gerçeği vazgeçilmez bir önem arz etmektedir. Bunların birinin eksik olması, yeterli ve doğru bilginin elde edilebilir olmaması yanlış yatırımlar veya potansiyel yatırımların gerçekleşememesine neden olmaktadır. Trakya Kalkınma Ajansı ise, bu bölgeye yatırım düşünen, bölgenin potansiyelleri farkında olan yatırımcıların her zaman yanındadır. Sizlerin doğru kaynak, gerçek kişiler ile buluşturulması konusunda güvenilir bir adres olma özelliği göstermektedir. Bu toplantımızın yeni yatırımlar ve sürdürülebilir işbirlikleri getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Trakya’da Yatırım Fırsatları konusunda Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli TSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetinbaş ve Edirne TSO Meclis Başkanı Mehmet Eren sunumlar gerçekleştirdiler. Trakya Bölgesi hakkında Sanayi, ticari ve çeşitli alanlarda detaylı bilgilerin aktarıldığı oturumdan sonra Trakya’da Yatırıma Devlet Destekleri konusu Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürüğü Şube Müdürü Sait Cordan tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Programın son kısmında ise; Trakya Bölgesinde yatırımı bulunan iş adamları söz alarak bölgenin avantajlarını ve olası dezavantajlarını İSO üyeleri ile birlikte dile getirmişlerdir.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiTrakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiTrakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiTrakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...