Trakya Turizmi Dünyaya Açılıyor

Trakya Turizmi Dünyaya Açılıyor
Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 2658
Trakya Kalkınma Ajansı Trakya turizmini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Trakya’nın tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin ulusal ve uluslararası arenada bilinirliğinin ve turizm potansiyelinin artırılması konusunda 2015 yılında çalışmalarını hızlandıran TRAKYAKA bu kez Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’yle bir basın gezisi organize etti. Basın gezisine İngiltere’nin önde gelen blogger ve gazetecileri katıldı.
 
24-30 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenen basın gezisinde Trakya’nın doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerinin yanı sıra gastronomi turizmine ve bölgede son yıllarda önem kazanan eno-turizme vurgu yapıldı.  Trakya Bölgesi’nin tanıtımına yönelik olarak bu yıl Trakya Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği beşinci basın gezisi olduğuna vurgu yapan Genel Sekreter Şahin Ajansın yürüttüğü tanıtım çalışmalarının geneliyle ilgili şunları söyledi: "Ajansımız bölge tanıtımı için önemli bir bütçe ayırdı. İlk olarak Bölgede faaliyet gösteren turizm profesyonellerinin katılımı ile Turizm Master Planı hazırlandı. Planda işaret edilen hedefler bugüne değin önemli ölçüde hayata geçirilmiş olup, paydaş kurumlar arası eşgüdüm sağlamak üzere Trakya Turizm Platformu oluşturulmuştur. Platform Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinin Kültür ve Turizm İl Müdürleri, Üniversite ve belediye temsilcilerinden ve de TÜRSAB Bölge Yürütme Komitesi’nden oluşuyor. Bu platformun çekirdek kısmıdır. Çekirdek kısım düzenli olarak toplanıyor ve tespit edilen faaliyetlerin gerçekleştirilmesini koordine ediyor. 
 
Bölge turizmini geliştirmek için verdiğimiz çabaların Turizm Platformunun meydana getirdiği sinerji ile ivmelendiğini görmek biz güç katıyor. Platform faaliyetleri dâhilinde bugüne değin Turizm Master Planı’nda belirtilen konuların hayata geçirilmesi için yerli ve yabancı tur operatörlerini, basın ve yayın kuruluşlarını Bölgemizde ağırladık. Bölgemizin turizm destinasyonları hakkında bilgi verdik. Basın gezilerimizin yanında yurtdışında katıldığımız fuarlarda da Bölgemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Amacımız Trakya turizmini Dünyaya açmak. 
 
Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliğimizle organize ettiğimiz son gezide de bölgemizin tanıtımı için tüm misafirperverliğimizle gerekli olan ne varsa yaptık. İngiltere’nin önde gelen gazeteci ve bloggerlarını bölgemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk, umuyoruz ki Bölgemiz tanıtımına önemli katkı sağlayacak yayınlar paylaşılacak.”

FOTOĞRAFLAR

Trakya Turizmi Dünyaya AçılıyorTrakya Turizmi Dünyaya AçılıyorTrakya Turizmi Dünyaya Açılıyor
  Yükleniyor...