2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Başvuru Sonuçları Belli Oldu

2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Başvuru Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 1634
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın 15 Ekim 2015 tarihinde Edirne’de gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında onaylanan 8 projeye destek sağlanacak.

Sonuçlarla ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Ajansımıza 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında 15 Ekim 2015 tarihine kadar yapılan 11 başvurudan 8’i teknik ve mali değerlendirme sonucu başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı. Ekim ayı içerisinde yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantısında projeler onaylandı. Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’na başvurular 27 Kasım 2015 tarihine kadar alınmaya devam edecek. Potansiyel proje sahiplerinin son başvuru tarihini beklememelerini öneriyorum. İlk sonuçların da Bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Kırklareli dört projeyle ön plana çıkarken onu ikişer başarılı projeyle Tekirdağ ve Edirne izledi.

2015 Yılı Ekim ayında yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler aşağıda bulunmaktadır: 

DFD No

Başvuru Sahibinin Yasal Adı

Proje Adı

TR21/15/DFD/0001

Vize Belediyesi

Vize Tabakhane Deresi Islahı ve Çevre Düzenlemesi İle Yeşil Yollar Oluşturma Projesinin Hazırlanması

TR21/15/DFD/0003

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası

Lüleburgaz'da İş Geliştirme Merkezi Kurulumu Fizibilitesi

TR21/15/DFD/0004

Süleymanpaşa Belediyesi

Süleymanpaşa İlçesi Serada Çiçekçilik Fizibilitesi

TR21/15/DFD/0005

Uzunköprü Belediyesi

Uzunköprü'nün Aynası

TR21/15/DFD/0008

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası

Yük Merkezlerinin Demir Yolu Taşıma Sistemine Entegrasyonu ve İktisadi Sosyal Etki Analizi Projesi

TR21/15/DFD/0010

Kıyıköy Belediyesi

Kıyıköy Sur İçerisi Meydan Düzenleme Projesi

TR21/15/DFD/0011

Pınarhisar Belediye Başkanlığı

Pınarhisar Kalesi ve Arkeolojik Sit Alanı

TR21/15/DFD/0012

Edirne Belediye Başkanlığı

Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım Ve Peyzaj Projesi

 

Programa Son Başvuru Tarihi 27 Kasım 2015

27 Kasım 2015 Cuma günü saat 18:00’a dek sürecek olan 2015 Yılı DFD Programı başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden kabul ediliyor. Başvuruların sistemden alınan çıktılarının elden veya posta yolu ile 04 Aralık Cuma günü saat 18:00’a dek Ajansa teslim edilmesi gerekiyor. DFD kapsamında aynı başvuru sahibi aynı yıl içinde en fazla üç proje sunabiliyor ve en fazla bir projesi için destek alabiliyor. Ajans, başarılı faaliyetlere sağlanacak mali desteğin program bütçesine ulaşması halinde son başvuru tarihini beklemeksizin başvuru kabulünü sona erdirebiliyor. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını iletmek için son başvuru tarihini beklememeleri tavsiye ediliyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...