Trakya Kalkınma Ajansı Proje Yazma Çalıştayı’nda

Trakya Kalkınma Ajansı Proje Yazma Çalıştayı’nda
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı personeli, 17-18 Haziran 2010 tarihlerinde Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Avrupa Birliği’ne Proje Yazma Çalıştayı’na katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı personeli, 17-18 Haziran 2010 tarihlerinde Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Avrupa Birliği’ne Proje Yazma Çalıştayı’na katıldı. Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) ve Avrupa İşletmeler Ağı Projesi Kırklareli İrtibat Bürosu tarafından düzenlenen eğitim seminerinde katılımcılara Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verildi.

Kırklareli Belediyesi ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen TRAKYAKENT ve Avrupa İşletmeler Ağı Projesi’nin organizasyonuna çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Eğitimin açılış bölümünde aynı zamanda Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi olan Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan ve Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç da hazır bulundular. ‘Avrupa Birliği’ne Proje Yazma Çalıştayı’ başlıklı seminerde AB’nin Türkiye’ye sağladığı mali yardımlar çerçevesindeki proje çağrıları için hazırlanacak projeler ile ilgili eğitim verildi.

AB’ye sunulacak projelerin konusu, gerekçesi, sunuş biçimi, proje teklif çağrısında belirtilen kriterlere uygun bir proje olması, doğru ortakların seçilmesi, projenin amaçları ve amaca yönelik yapılması, planlanan faaliyetlerin net bir biçimde ortaya konması gibi konuların işlendiği eğitim 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı uzman personelinden Burcu Yavaş, Murat Karabacak ve Mehmet Yavuz Arabul ile Ajans Halkla İlişkiler Yönetmeni Erman Trak’ın da katıldığı eğitim, katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle son buldu. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Proje Yazma Çalıştayı’ndaTrakya Kalkınma Ajansı Proje Yazma Çalıştayı’nda

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...