Uzakrota Seyahat Zirvesi İstanbul’da Yapıldı

Uzakrota Seyahat Zirvesi İstanbul’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 1343
İstanbul’da gerçekleştirilen Uzakrota Seyahat Zirvesi’nde Turizmde Pazarlama, Seyahat Blogları, Sosyal Medya, Alternatif Pazarlama Kanalları ve Turizmde Yenilikçi Çözümler gibi ana konular ele alındı. Buluşmada yer alan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı buldu.

Yaklaşık 300 turizm profesyonelinin katıldığı zirvede toplam 10 oturum gerçekleşti. Zirvede genel olarak gezi yazarlığı, blogger-marka iletişimi, bloggerlar için SEO'nun önemi ve uygulamaları, tur şirketlerinin sosyal medyayı kullanımı,2015 ve 2016'nın favori destinasyonları; son dönemlerde ortaya çıkmış insanların maliyetleri paylaşarak seyahatlerinin maliyetini azaltan uygulamalar gibi konularla ilgili oldu. Etkinlikte bir stant açan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile yeni rotaları konuştu. TRAKYAKA tarafından oluşturulan UNESCO ve Ayçiçeği rotaları turizm firmalarının ilgisini çekti. Ayrıca son dönemde Trakya’da öne çıkan Bağ Rotası da turizm firmalarının gündeminde bulunuyor. 

Etkinlikte en fazla öne çıkan oturum Trafi, Uber, BlaBlaCar ve Microsoft yöneticilerinin katıldığı “seyahat ve teknoloji” konuları hakkındaki oturumdu. Oturumda firmaların Türkiye pazarına getirecekleri yeni ürünler ve eğilim olacak aplikasyonlar konusu konuşuldu.

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...