Uzakrota Seyahat Zirvesi İstanbul’da Yapıldı

Uzakrota Seyahat Zirvesi İstanbul’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 1580
İstanbul’da gerçekleştirilen Uzakrota Seyahat Zirvesi’nde Turizmde Pazarlama, Seyahat Blogları, Sosyal Medya, Alternatif Pazarlama Kanalları ve Turizmde Yenilikçi Çözümler gibi ana konular ele alındı. Buluşmada yer alan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı buldu.

Yaklaşık 300 turizm profesyonelinin katıldığı zirvede toplam 10 oturum gerçekleşti. Zirvede genel olarak gezi yazarlığı, blogger-marka iletişimi, bloggerlar için SEO'nun önemi ve uygulamaları, tur şirketlerinin sosyal medyayı kullanımı,2015 ve 2016'nın favori destinasyonları; son dönemlerde ortaya çıkmış insanların maliyetleri paylaşarak seyahatlerinin maliyetini azaltan uygulamalar gibi konularla ilgili oldu. Etkinlikte bir stant açan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile yeni rotaları konuştu. TRAKYAKA tarafından oluşturulan UNESCO ve Ayçiçeği rotaları turizm firmalarının ilgisini çekti. Ayrıca son dönemde Trakya’da öne çıkan Bağ Rotası da turizm firmalarının gündeminde bulunuyor. 

Etkinlikte en fazla öne çıkan oturum Trafi, Uber, BlaBlaCar ve Microsoft yöneticilerinin katıldığı “seyahat ve teknoloji” konuları hakkındaki oturumdu. Oturumda firmaların Türkiye pazarına getirecekleri yeni ürünler ve eğilim olacak aplikasyonlar konusu konuşuldu.

  Yükleniyor...