Tarım Makineleri Sektöründeki Yenilikler Hannover Uluslararası Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıktı

Tarım Makineleri Sektöründeki Yenilikler Hannover Uluslararası Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıktı
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 1470
Trakya Kalkınma Ajansı ve Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası dünyanın en önemli tarım makineleri fuarlarından biri olan AGRITECHNICA 2015 Hannover Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı ve Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Trakya’nın önde gelen 11 firmasının KOSGEB’in “Yurt Dışı İş Gezisi” programına başvuru yaparak katıldığı fuarda tarım makineleri sektöründeki yenilikler yerinde görüldü. Trakya Kalkınma Ajansı’nın kümelenme çalışmaları kapsamında desteklediği heyete Ajans Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile birlikte, Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve Uzman Ahmet Taner Aydın da eşlik etti. Konu ile ilgili açıklama yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin “Ajansımız tarım makineleri sektöründe yürüttüğü kümelenme çalışmaları kapsamında dünyanın en önemli tarım makineleri fuarlarından biri olan AGRITECHNICA 2015 Hannover Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na katılma kararı aldı. Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası ile katılmış olduğumuz bu fuarda firmalarımız hem dünyanın farklı bölgelerinden gelen katılımcılarla ikili görüşmeler yapma fırsatı buldu hem de sektördeki yenilikleri yerinde görmüş oldu. Fuarda yapılan görüşmelerin firmalarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Fuar programı dışında heyet, Hannover Ticaret Odası ve merkezi Hannover’de bulunan Türk Ekonomi Kulübü ile potansiyel iş fırsatları konusunda görüşmelerde bulunarak Türkiye’ye dönüş yaptı.

 

FOTOĞRAFLAR

Tarım Makineleri Sektöründeki Yenilikler Hannover Uluslararası Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıktı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...