Tarım Makineleri Sektöründeki Yenilikler Hannover Uluslararası Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıktı

Tarım Makineleri Sektöründeki Yenilikler Hannover Uluslararası Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıktı
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 1275
Trakya Kalkınma Ajansı ve Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası dünyanın en önemli tarım makineleri fuarlarından biri olan AGRITECHNICA 2015 Hannover Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı ve Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Trakya’nın önde gelen 11 firmasının KOSGEB’in “Yurt Dışı İş Gezisi” programına başvuru yaparak katıldığı fuarda tarım makineleri sektöründeki yenilikler yerinde görüldü. Trakya Kalkınma Ajansı’nın kümelenme çalışmaları kapsamında desteklediği heyete Ajans Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile birlikte, Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve Uzman Ahmet Taner Aydın da eşlik etti. Konu ile ilgili açıklama yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin “Ajansımız tarım makineleri sektöründe yürüttüğü kümelenme çalışmaları kapsamında dünyanın en önemli tarım makineleri fuarlarından biri olan AGRITECHNICA 2015 Hannover Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na katılma kararı aldı. Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası ile katılmış olduğumuz bu fuarda firmalarımız hem dünyanın farklı bölgelerinden gelen katılımcılarla ikili görüşmeler yapma fırsatı buldu hem de sektördeki yenilikleri yerinde görmüş oldu. Fuarda yapılan görüşmelerin firmalarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Fuar programı dışında heyet, Hannover Ticaret Odası ve merkezi Hannover’de bulunan Türk Ekonomi Kulübü ile potansiyel iş fırsatları konusunda görüşmelerde bulunarak Türkiye’ye dönüş yaptı.

 

FOTOĞRAFLAR

Tarım Makineleri Sektöründeki Yenilikler Hannover Uluslararası Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıktı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...