Kıyıköy Sur İçi Düzenlenmesi Fizibilitesine TRAKYAKA Desteği

Kıyıköy Sur İçi Düzenlenmesi Fizibilitesine TRAKYAKA Desteği
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 1737
2015 Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Kıyıköy Belediyesi’nce hazırlanan Kıyıköy Sur İçerisi Meydan Düzenleme Projesi’nin uygulama imzaları Tekirdağ’da atıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan imza törenine Kıyıköy Belediye Başkanı Ahmet Bora ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin katıldı. Proje amaçları arasında Kıyıköy meydan Projesi ile beldede bulunan tescilli sivil mimarlık örneği binaların görselliğini artıcı unsurları ortaya çıkarmak, sur içerisine giren alanın çevre düzenleme projesi ile daha iyi bir konuma getirilmesini sağlamak yer alıyor. Toplam bütçesi 91.000 TL olan projenin %89’u Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak ve proje kapsamında  1 Adet Röleve Projesi, 1 Adet Restitusyon Projesi, 1 Restorasyon Projesi, 1 Adet Çevre Düzeni Projesi hazırlanmış olacak.  

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...