Lüleburgaz’da İş Geliştirme Merkezi Kurulmasına Dönük Fizibilite Yapılacak

Lüleburgaz’da İş Geliştirme Merkezi Kurulmasına Dönük Fizibilite Yapılacak
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 1237
2015 Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Lüleburgaz TSO tarafından hazırlanan Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Lüleburgaz´da İş Geliştirme Merkezi Kurulumu Fizibilitesinin uygulama sözleşmesi tarafların katılımı ile imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binada imzalanan sözleşmeye Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Lüleburgaz TSO adına da Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ergin Okandeniz ve Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Girgin imza koydu. Projenin amaçları arasında Lüleburgaz’da girişimcilik kültürünün artırılması, yeni kurulan işletmelerin kırılgan geçen ilk 3 yıl içerisinde desteklenerek bir kuluçka görevi görecek İş geliştirme merkezinin fizibilitesinin hazırlanması ve bu kapsamda bölgenin girişimcilik ve üretim kapasitesinin artırılması yer alıyor.

32.260 TL’ye mal olacak ve üç ayda tamamlanacak olan fizibilitenin tamamı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...