TRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´de

TRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´de
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 3393
Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonuyla Edirne, Kırklareli, Keşan, Uzunköprü ve Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odaları 20-22 Kasım 2015 tarihlerinde Gümülcine Sanayi Bölgesi fuar alanında düzenlenecek ‘Doğu Makedonya Trakya 2015 Ticaret ve Sanayi Fuarı’na katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı 100 metre karelik stantta firmalar ürünlerini tanıtma ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı buldular.

Fuar Açılışına Yoğun İlgi

23. “Doğu Makedonya-Trakya 2015” Ticaret ve Sanayi Fuarı 20 Kasım Cuma günü törenle açıldı. Fuar açılışına Türkiye’den Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in yanı sıra, Edirne, Kırklareli, Keşan, Uzunköprü ve Lüleburgaz’dan ticaret ve sanayi odası yöneticileri katıldı.

Açılışta Yunanistan hükümetini temsilen ANEL partisinden Seres Milletvekili seçilen İçişleri Bakan Yardımcısı Maria Çaruha katıldı. Törene katılanlar arasında Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Yorgos Pavlidis, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Hristos Metios, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Mustafa Katrancı, Maronya ve Gümülcine Metropoliti Panteleimon ve bölgedeki askeri yetkili, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Muavin Konsoloslar Murat Ertaş, Davut Ocak, İrfan Çetin, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, Şapçı Maronya Belediye Başkanı Yannis Stavridis sabık Rodop milletvekili Ahmet Hacıosman’ın yanı sıra çok sayıda işadamı yer aldı.

Genel Sekreter Şahin: “İki Bölge ve Firmalar Arasında Ticari, Ekonomik ve Sosyal İlişkilerin Gelişmesini Hedefliyoruz”

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin 23. “Doğu Makedonya-Trakya 2015” Ticaret ve Sanayi Fuarı’nı değerlendirdi. Şahin Trakya Kalkınma Ajansı olarak, Türkiye ve Yunanistan arasında ticaret, sanayi ve diğer alanlarda işbirliğini geliştirmek üzere buna benzer çalışmaları yaptıklarını söyledi. Şahin, “Gümülcine’deki oda yöneticileriyle görüştük. Bizlere son zamanlarda bu fuara ilginin azaldığını ve bunu yeniden canlandırmak istediklerini ilettiler. Bizler de Türk işadamları eşliğinde, Yunanlı işadamlarıyla birlikte ticari ilişkilerimizi arttırmak adına bu fuara tüm Trakya bölgesi olarak katılma kararı aldık. Trakya Kalkınma Ajansı bu fuarda 100 metre kare bir yer kiraladı. Bunun içinde Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Uzunköprü, Lüleburgaz ve Keşan’dan olmak üzere, Türk firmalarına ait stantlar yer alıyor. Bu şekilde iki bölge ve firmalar arasında ticari, ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesini hedefliyoruz.”

Türk ve Yunanlı yetkililerin fuara ilgilerinin çok iyi düzeyde olduğunu kaydeden Genel Sekreter Şahin sözlerini, “Ümit ediyorum ki, uzun vadede bu fuar ve benzeri faaliyetler her iki ülkenin bölge ekonomilerine ciddi katkılar sağlayacaktır” diyerek tamamladı.

 

 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´deTRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´de

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...