TRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´de

TRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´de
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2015 | Toplam Okunma: 3084
Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonuyla Edirne, Kırklareli, Keşan, Uzunköprü ve Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odaları 20-22 Kasım 2015 tarihlerinde Gümülcine Sanayi Bölgesi fuar alanında düzenlenecek ‘Doğu Makedonya Trakya 2015 Ticaret ve Sanayi Fuarı’na katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı 100 metre karelik stantta firmalar ürünlerini tanıtma ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı buldular.

Fuar Açılışına Yoğun İlgi

23. “Doğu Makedonya-Trakya 2015” Ticaret ve Sanayi Fuarı 20 Kasım Cuma günü törenle açıldı. Fuar açılışına Türkiye’den Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in yanı sıra, Edirne, Kırklareli, Keşan, Uzunköprü ve Lüleburgaz’dan ticaret ve sanayi odası yöneticileri katıldı.

Açılışta Yunanistan hükümetini temsilen ANEL partisinden Seres Milletvekili seçilen İçişleri Bakan Yardımcısı Maria Çaruha katıldı. Törene katılanlar arasında Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Yorgos Pavlidis, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Hristos Metios, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Mustafa Katrancı, Maronya ve Gümülcine Metropoliti Panteleimon ve bölgedeki askeri yetkili, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Muavin Konsoloslar Murat Ertaş, Davut Ocak, İrfan Çetin, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, Şapçı Maronya Belediye Başkanı Yannis Stavridis sabık Rodop milletvekili Ahmet Hacıosman’ın yanı sıra çok sayıda işadamı yer aldı.

Genel Sekreter Şahin: “İki Bölge ve Firmalar Arasında Ticari, Ekonomik ve Sosyal İlişkilerin Gelişmesini Hedefliyoruz”

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin 23. “Doğu Makedonya-Trakya 2015” Ticaret ve Sanayi Fuarı’nı değerlendirdi. Şahin Trakya Kalkınma Ajansı olarak, Türkiye ve Yunanistan arasında ticaret, sanayi ve diğer alanlarda işbirliğini geliştirmek üzere buna benzer çalışmaları yaptıklarını söyledi. Şahin, “Gümülcine’deki oda yöneticileriyle görüştük. Bizlere son zamanlarda bu fuara ilginin azaldığını ve bunu yeniden canlandırmak istediklerini ilettiler. Bizler de Türk işadamları eşliğinde, Yunanlı işadamlarıyla birlikte ticari ilişkilerimizi arttırmak adına bu fuara tüm Trakya bölgesi olarak katılma kararı aldık. Trakya Kalkınma Ajansı bu fuarda 100 metre kare bir yer kiraladı. Bunun içinde Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Uzunköprü, Lüleburgaz ve Keşan’dan olmak üzere, Türk firmalarına ait stantlar yer alıyor. Bu şekilde iki bölge ve firmalar arasında ticari, ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesini hedefliyoruz.”

Türk ve Yunanlı yetkililerin fuara ilgilerinin çok iyi düzeyde olduğunu kaydeden Genel Sekreter Şahin sözlerini, “Ümit ediyorum ki, uzun vadede bu fuar ve benzeri faaliyetler her iki ülkenin bölge ekonomilerine ciddi katkılar sağlayacaktır” diyerek tamamladı.

 

 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´deTRAKYAKA Ticaret ve Sanayi Odaları ile Gümülcine´de

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...