TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI TRAKYA’DA

TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI TRAKYA’DA
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2015 | Toplam Okunma: 1742
TURKCELL’in ana sponsorluğunda, Türk Ekonomi Bankası (TEB), EticaretSEM ve Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonuyla gerçekleştirilen “Türkiye Teknoloji Buluşmaları’’ 08 Aralık 2015 Salı günü Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi – Edirne’de gerçekleşecek.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın organizasyon partneri olarak destek verdiği etkinlik, Trakya’da festival havasında bir teknoloji buluşması yapılmasına olanak sağlıyor. Başta Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Edirne TSO, Tekirdağ TSO, Kırklareli TSO, Çorlu TSO ve Trakya’da bulunan diğer tüm ilçe ticaret ve sanayi odalarının destek verdiği etkinlikte bölgedeki tüm Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisleri de yer alıyor.

Moderatörlüğünü ünlü TV yapımcısı ve sunucusu Metin UCA’nın üstlendiği etkinlikte açılış konuşmaları sırası ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut ŞAHİN, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep ZIPKINKURT, Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Yener YÖRÜK, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN ve Edirne Valisi Sayın Dursun Ali ŞAHİN tarafından yapılacak.

Türkiye’nin en ünlü melek yatırımcısı Hasan Aslanoba’nın teknoloji projelerine neden ve nasıl yatırım yaptığını anlattığı sunumu ile başlayacak olan program, ünlü simaların konuşmalarıyla devam edecek. TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, girişimcilerin değişen ve dijitalleşen dünyada teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaları ve teknolojiyle verimliliği yakalamaları gerektiğinden hareketle, teknolojinin gücünden maksimum faydalanarak işlerini dijital dünyaya entegre edebilmeleri için neler yapabileceklerini anlatırken, TEB olarak bu konuda girişimcilere verdikleri destekler hakkında bilgi verecek. Türkiye’nin en önde gelen e-ticaret sitelerinden SefaMerve.com CEO’su Mehmet Metin Okur ve Gittigidiyor.com CEO’su Öget KANTARCI’nın yer alacağı eticaret paneli ve alanında en iyilerin hazırladığı sunumlar güne damga vuracak. Programda ayrıca Turkcell Kurumsal Pazarlama Direktörü Esra Süzme, ‘KOBİ’lerde Gerçek Zaman Devrimi’ başlıklı bir konuşma yapacak.

Balkan Kongre Merkezi Fuaye alanında gerçekleştirilecek proje pazarı ile bölgedeki Teknoparklar, Üniversiteler ve Özel işletmelerin geliştirdiği prototipler sergilenecek, ayrıca girişimciler ürünlerini ve projelerini yatırımcılarla görüşme şansı elde edecekler.

Alanında en iyileri sahnesinde ağırlayan Türkiye Teknoloji Buluşmaları kapsamında Trakya Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlik için www.eticaretsem.com adresinden hem detaylara ulaşabilir hem de kayıt yaptırabilirsiniz. 

Ücretsiz Servis Kalkış Noktaları:

- Çorlu Mühendislik Fakültesi / Kalkış:9:00 (servis irtibat telefonu: 0282 263 37 37)

- Uzunköprü TSO / Kalkış:9:30 (servis irtibat telefonu: 0284 513 10 64)

- Kırklareli Vilayet / Kalkış: 10:00 (servis irtibat telefonu: 0288 214 25 25)

 

DİĞER DUYURULAR

BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır. Edirne Yatırım Destek Ofisi Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi28 Kasım 2017Dış Ticaret(İthalat/İhracat Yapısı) Edirne ilinin 2015 yılı kişi başına ihracatı 92 $ olarak gerçekleşirken, TR21 Bölgesi‟nde bu rakam 813, Türkiye‟de ise 1827 olarak gerçekleşmiştir. Edirne ili için 2015 yılı kişi başına ithalat 189 $ olarak kayıtlara geçmiştir.
  Yükleniyor...