TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI TRAKYA’DA

TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI TRAKYA’DA
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2015 | Toplam Okunma: 1864
TURKCELL’in ana sponsorluğunda, Türk Ekonomi Bankası (TEB), EticaretSEM ve Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonuyla gerçekleştirilen “Türkiye Teknoloji Buluşmaları’’ 08 Aralık 2015 Salı günü Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi – Edirne’de gerçekleşecek.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın organizasyon partneri olarak destek verdiği etkinlik, Trakya’da festival havasında bir teknoloji buluşması yapılmasına olanak sağlıyor. Başta Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Edirne TSO, Tekirdağ TSO, Kırklareli TSO, Çorlu TSO ve Trakya’da bulunan diğer tüm ilçe ticaret ve sanayi odalarının destek verdiği etkinlikte bölgedeki tüm Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisleri de yer alıyor.

Moderatörlüğünü ünlü TV yapımcısı ve sunucusu Metin UCA’nın üstlendiği etkinlikte açılış konuşmaları sırası ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut ŞAHİN, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep ZIPKINKURT, Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Yener YÖRÜK, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN ve Edirne Valisi Sayın Dursun Ali ŞAHİN tarafından yapılacak.

Türkiye’nin en ünlü melek yatırımcısı Hasan Aslanoba’nın teknoloji projelerine neden ve nasıl yatırım yaptığını anlattığı sunumu ile başlayacak olan program, ünlü simaların konuşmalarıyla devam edecek. TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, girişimcilerin değişen ve dijitalleşen dünyada teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaları ve teknolojiyle verimliliği yakalamaları gerektiğinden hareketle, teknolojinin gücünden maksimum faydalanarak işlerini dijital dünyaya entegre edebilmeleri için neler yapabileceklerini anlatırken, TEB olarak bu konuda girişimcilere verdikleri destekler hakkında bilgi verecek. Türkiye’nin en önde gelen e-ticaret sitelerinden SefaMerve.com CEO’su Mehmet Metin Okur ve Gittigidiyor.com CEO’su Öget KANTARCI’nın yer alacağı eticaret paneli ve alanında en iyilerin hazırladığı sunumlar güne damga vuracak. Programda ayrıca Turkcell Kurumsal Pazarlama Direktörü Esra Süzme, ‘KOBİ’lerde Gerçek Zaman Devrimi’ başlıklı bir konuşma yapacak.

Balkan Kongre Merkezi Fuaye alanında gerçekleştirilecek proje pazarı ile bölgedeki Teknoparklar, Üniversiteler ve Özel işletmelerin geliştirdiği prototipler sergilenecek, ayrıca girişimciler ürünlerini ve projelerini yatırımcılarla görüşme şansı elde edecekler.

Alanında en iyileri sahnesinde ağırlayan Türkiye Teknoloji Buluşmaları kapsamında Trakya Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlik için www.eticaretsem.com adresinden hem detaylara ulaşabilir hem de kayıt yaptırabilirsiniz. 

Ücretsiz Servis Kalkış Noktaları:

- Çorlu Mühendislik Fakültesi / Kalkış:9:00 (servis irtibat telefonu: 0282 263 37 37)

- Uzunköprü TSO / Kalkış:9:30 (servis irtibat telefonu: 0284 513 10 64)

- Kırklareli Vilayet / Kalkış: 10:00 (servis irtibat telefonu: 0288 214 25 25)

 

DİĞER DUYURULAR

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI8 Mart 2018Serhat Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, TRA2 Bölgesinin; Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak isteyen, yeniliğe ve gelişime açık, analitik düşünebilen, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, hizmet ve kalkınma bilinç ve sorumluluğuyla hareket eden, seyahat engeli olmayan 5 Uzman alımı gerçekleştirecektir. T.C. ZAFER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI 8 Mart 2018T.C. Zafer Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 4 (dört) Uzman Personel ve 1 (bir) İç Denetçi alımı yapacaktır. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SÖZLÜ YARIŞMA SINAVINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR VE SINAV TARİHLERİ14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 6 uzman personel ve 1 iç denetçi istihdam edilmek üzere yapılacak olan sözlü yarışma sınavına katılmaya hak kazananlar ilanda belirtilen başvuru şartları olan KPSS puanı, YDS/E-YDS/KPDS/ÜDS veya eşdeğer dil puanı, tecrübe yılı ve alanı gibi temel kriterler değerlendirilerek belirlenmiş bulunmaktadır. 2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir.
  Yükleniyor...