Turizmin Kalbi İzmir’de Atacak

Turizmin Kalbi İzmir’de Atacak
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2015 | Toplam Okunma: 1476
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 yılı fuar ve tanıtım maratonunu 10-13 Aralık tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlenecek Travel Turkey İzmir-9.Turizm Fuar ve Kongresi ile tamamlayacak.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın, Trakya Bölgesi’nin turizm değerlerinin tanıtımını yapmak amacıyla çatı kurum olarak bulunacağı stantta, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri de yer alacak. 10 Aralık saat 11.00’da yapılacak resmi açılışın ardından fuar dört gün boyunca ziyaretçilere açık olacak. Trakya Kalkınma Ajansı’nın organizasyonuyla hazırlanan ‘Trakya’ standı B Salonu C135 numaralı bölümde katılımcıları ağırlayacak.  

Fuarın yanı sıra Trakya Kalkınma Ajansı, 10-12 Aralık tarihlerinde dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, gastronominin turizme etkisini tartışmak amacıyla düzenlenecek olan Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’ne de katılacak. Kongrenin düzenleneceği alanda açılacak stantta ‘Slow Food Trakya’ temasıyla Trakya Bağ Rotası ve Trakya Peyniri tanıtılacak. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi kapsamında Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyeleri Ali Çakır ve Gülay Çakır “Slow Food Trakya Conviviumu ve Faaliyetleri” hakkında bir bildiri sunacak. Kongrede ayrıca Zeynep Arca Şallıel “Gastronomi Turizminde Yeni Destinasyonlar: Trakya Bağ Rotası Örneği” isimli sunum yapacak.  

Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir - Turizm Fuar ve Kongresi İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla 9.kez 10-13 Aralık tarihlerinde Fuar İzmir’de organize edilecek.  Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden 902 katılımcı ve 67 ülkeden 28 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, bu yıl da katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam edecek.  Her yıl olduğu gibi bu yılda ‘B2B İşbirliği Günleri’ adı altında katılımcı firmalarla işbirliği yapmak için dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentelerinden satın almacılar fuarda ağırlanacak. Türk Hava Yolları’nın desteğiyle gerçekleştirilen ‘B2B işbirliği Günleri’ne bu yıl Trakyalı firmalar da büyük ilgi gösteriyor.

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...