Türkiye Teknoloji Buluşmaları Trakya Kalkınma Ajansı Organizasyonuyla Trakya’da Gerçekleşti

Türkiye Teknoloji Buluşmaları Trakya Kalkınma Ajansı Organizasyonuyla Trakya’da Gerçekleşti
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2015 | Toplam Okunma: 1436
Trakya Kalkınma Ajansı’nın organizasyonu, EticaretSEM ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) katkılarıyla “Türkiye Teknoloji Buluşmaları’’nın Trakya ayağı 08 Aralık 2015 Salı günü Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde gerçekleşti.

TURKCELL’in ana sponsorluğunu üstlendiği konferanslar zinciri Trakya’da büyük destek buldu. Üniversite öğrencileri, akademisyenler, genç girişimciler ve profesyoneller tarafından ilgiyle karşılanan teknoloji buluşmaları yoğun katılımla gerçekleşti.

Moderatörlüğü ünlü TV yapımcısı ve sunucusu Metin Uca tarafından gerçekleştirilen programın açış konuşmaları Trakya Kalınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yener Yörük ve Edirne Valisi Dursun Ali Şahin tarafından yapıldı.

Program açılışında bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin “Trakya Kalkınma Ajansı olarak, bölgemizde "Yenilikçi Girişimcilik" aktivitelerini özendirmek ve desteklemek amacıyla "Yeni İşim Girişim" Programı’nı başlattık. Bunu yaparken bölge ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış eğitim modülleri ve destek mekanizmaları yoluyla bölgemizin girişimcilik endeksini Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmayı hedefledik’’ dedi.

Konuşmasının devamında bu tür organizasyonlara sağladıkları desteklerin süreceğini ifade eden Şahin, hedeflerinin geleceğin Türkiye’sinde ve Trakya’sında bilişim ve teknoloji üretiminde dünyayı takip eden değil; dünya tarafından takip edilen genç girişimcileri desteklemek olduğunu söyledi. Şahin, bugün Kanada’da, ABD’de veya Avrupa’da hayata geçen yenilikçilik hamlelerinin ülkemizde de yer bulması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini dile getirdi.

Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgemizde girişimcilikle ilgili güzel gelişmeler oluyor. Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile işbirliği halinde bu yıl içerisinde kadın girişimcilere destek vermiştik. Bakanlık tarafından yürütülen ‘Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi’ kapsamında Kırklareli’de düzenlediğimiz girişimcilik eğitimine katılıp ‘Kazı Kazan’ isimli projesiyle bir katılımcımız Türkiye 1’ncisi oldu. Umuyorum ki tüm paydaşlarımız ile hayata geçirdiğimiz bu çalışmalarla bölgemiz kısa zamanda Türkiye'nin ‘Yenilikçilik ve Girişimcilik’ merkezi haline gelecektir.” 

Mahmut Şahin’in konuşmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Eflatun ve Mevlana’dan verdiği özlü sözler ve eğlenceli üslubu ile toplantıya damgasını vurdu.

Türkiye’nin en ünlü melek yatırımcısı Hasan ASLANOBA’nın projelere neden ve nasıl yatırım yaptığını anlattığı sunumu ile başlayan program yine ünlü simaların konuşmaları ile devam etti. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden SefaMerve.com Genel Müdürü ve Gittigidiyor.com Türkiye Satış Müdürünün de yer aldığı e-ticaret paneli, alanında en iyilerin sunumlar ile devam etti. E-ticaret, iletişim teknolojileri ve girişim konunun uzmanları tarafından işlendi.

 “Türkiye Teknoloji Buluşmaları”nın ana sponsoru Turkcell olurken TEB, Gittigidiyor.com, Sefamerve.com, Ticimax Eticaret Sistemleri, F.I.T Solutions, Emarsys, VitrinGez.com, Dora Telekom, İyzico Ödeme Sistemleri, JWmaster, Milliyet.com.tr, İninal, Blippar, Fotometrik360, Pepakura Digital, AjansT de diğer sponsor firmalar arasında yer alıyor. Organizasyon ayrıca  Endeavour ve Bireysel Genç Girişim Platformu(TÜBİTAK) tarafından destekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Türkiye Teknoloji Buluşmaları Trakya Kalkınma Ajansı Organizasyonuyla Trakya’da GerçekleştiTürkiye Teknoloji Buluşmaları Trakya Kalkınma Ajansı Organizasyonuyla Trakya’da Gerçekleşti

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...