Trakya’da Lisanssız Elektrik Üretimi ve Enerji Verimliliği Projeleri Başlıyor

Trakya’da Lisanssız Elektrik Üretimi ve Enerji Verimliliği Projeleri Başlıyor
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2015 | Toplam Okunma: 1886
Trakya Kalkınma Ajansı girişimi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne İl Özel İdaresi ve Enerji Verimliliği Derneği Kırklareli Şubesi işbirliği ve Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Lİ-DER) organizasyonuyla düzenlenecek ‘’Şehir Etkinlikleri’’ başlıyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği “Şehir Etkinlikleri’’, bölgedeki yatırımcıların sektörü daha iyi tanımalarına, enerji sektörünün ve bölgenin gelişimine katkı sunacak bir dizi ‘’Bilgilendirme Toplantısını’’ kapsıyor. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Proje Başvuru Sürecini de konu alan Bilgilendirme Toplantılarının ilki 16 Aralık 2015 Çarşamba günü Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ikincisi, 17 Aralık 2015 Perşembe Günü Kırklareli Ticaret Borsası’nda, sonuncusu ise;  18 Aralık 2015 Cuma günü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşecek.

Enerji sektöründe faal olarak çalışan tüzel ve gerçek kişilerin bir araya gelmesi ile kurulan “Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Lİ-DER) derneği, ülkemizde lisans almadan elektrik üretimine yönelik pazarın düzenlenmesini ve gelişmesini sağlamayı, bu alanda çalışan kamu ve sivil toplum kuruluşlarına destek olmayı amaçlamaktadır ve kurulduğu tarihten itibaren farklı şehirlerde etkinlikler düzenleyerek enerji konusunu gündeme taşımaktadır.

Şehir Etkinliklerinin 4’üncüsü TRAKYAKA ile Trakya’da

Lİ-DER’in enerji alanındaki IV. Etkinliğine ev sahipliği yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN gerçekleşecek toplantı hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti ‘’ Enerji Verimliliği Türkiye’nin ana gündemlerinden biri olduğu gibi Trakya Bölgemiz için de hayati önem taşımaktadır. Bölgede bu çalışmaların artması ve örnek çalışmaların çoğalması için elimizden geleni Bölge adına yapacağız. Bir süre sonra Trakya Bölgemizde enerji verimliliği ve enerji verimliliği uygulamalarının ülke ekonomisine yansımaları konusunda isminden bahsettirir duruma gelecektir. Ve ülke ekonomisine enerji alanında katkısı olacaktır’’ dedi.

TRAKYA Enerji Konusunda Yerini Almaya Hazırlanıyor

Enerji konusunu gündeme aldığını belirten ŞAHİN ‘’ Yerinde üretim AB ülkelerinde yıllardır uygulanıyor. Türkiye’de de bu uygulamalar hız kazanmıştır. Bölgede bu çalışmaları başlatarak Trakya Bölgemizin Enerji Yarışında yerini alması için elimizden geleni yapacağız’’ dedi.

3 ilde 3 farklı günde gerçekleşecek eğitimlerin ortak özelliği,  Güneş enerjisi alanında Ekore Yenilenebilir Enerji’den Engin GÜLŞEN, Rüzgar enerjisi konusunda önemli bir isim olan Burak MALKOÇ ve Biyogaz Enerjisi alanında adından bahsettiren Ahmet Salih PEKER’i ağırlayacak olması.

Tekirdağ programına ulaşmak için tıklayınız.
Kırklareli programına ulaşmak için tıklayınız.
Edirne programına ulaşmak için tıklayınız. 

DİĞER DUYURULAR

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI8 Mart 2018Serhat Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, TRA2 Bölgesinin; Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak isteyen, yeniliğe ve gelişime açık, analitik düşünebilen, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, hizmet ve kalkınma bilinç ve sorumluluğuyla hareket eden, seyahat engeli olmayan 5 Uzman alımı gerçekleştirecektir. T.C. ZAFER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI 8 Mart 2018T.C. Zafer Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 4 (dört) Uzman Personel ve 1 (bir) İç Denetçi alımı yapacaktır. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SÖZLÜ YARIŞMA SINAVINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR VE SINAV TARİHLERİ14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 6 uzman personel ve 1 iç denetçi istihdam edilmek üzere yapılacak olan sözlü yarışma sınavına katılmaya hak kazananlar ilanda belirtilen başvuru şartları olan KPSS puanı, YDS/E-YDS/KPDS/ÜDS veya eşdeğer dil puanı, tecrübe yılı ve alanı gibi temel kriterler değerlendirilerek belirlenmiş bulunmaktadır. 2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir.
  Yükleniyor...