2011 ASB´nin Çıkış Yılı Olacak

2011 ASB´nin Çıkış Yılı Olacak
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
ASB Genel Müdürü Zafer Atbakan, ASB�nin 2011 yılında, içindeki işletmelerin büyümesi ve genişlemesi ile büyümeye devam edeceğini belirtti.

Çorlu’nun Velimeşe Beldesi’nde faaliyet gösteren Avrupa Serbest Bölgesi’nin (ASB) Genel Müdürü Zafer Atbakan, 2011 yılının ASB’nin çıkış yılı olacağını belirterek; “2011 yılında mevcut yatırımlarımızın yanı sıra, 500 milyon dolar daha yatırımımız olacak” dedi.

ASB Genel Müdürü Zafer Atbakan, ASB’nin 2011 yılında, içindeki işletmelerin büyümesi ve genişlemesi ile büyümeye devam edeceğini belirtti.  ASB’deki yerli ve yabancı kuruluşlar büyüdükçe, istihdam, ticaret ve ihracat hacminin de büyüdüğünü anlatan Atbakan; “2011 yılında mevcut yatırımlarımızın yanı sıra, 500 milyon dolar daha yatırımımız olacak. Serbest bölgemiz içindeki alt yapı yatırımlarımız hızla devam ediyor” dedi. 

Türkiye serbest bölgeleri içinde ilk fiber optik alt yapıyı yaptıklarını ifade eden Atbakan, eski alt yapı iletişim sistemlerini tamamen değiştirerek, teknolojiye daha iyi sahip olmak, veri akışını daha çabuk ve sağlıklı yapabilmek için fiber optik alt yapıyı başlattıklarını söyledi.  2010 yılında ASB olarak yatırımların artarak devam ettiğine dikkat çeken Atbakan, yeni geliştirdikleri bir proje ile kendi elektrik ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamayı amaçladıklarını da kaydetti. 

Atbakan; “Kendi bünyemizde planladığımız Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesi ile kendi kullandığımız elektriğimizin bir kısmını kendimiz üretmeyi planlıyoruz. Yılda kullandığımız elektrik enerjimizin ilk etapta yüzde 3 ile yüzde 5’ini bu santralden üretmeyi hedefliyoruz. Kısa süre sonra kanun ve yasaların izin verdiği çerçevede bu kapasiteyi arttıracağız”dedi. 

ASB olarak her anlamda ve her alanda büyümeye devam ettiklerini bildiren Atbakan, şunları kaydetti; “Yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarımız devam ediyor. Yut içindeki ve yurt dışındaki fuarlara pazarlama birimimiz katılıyor. Müşterilerimizi birebir ziyaret ediyor ve fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bölgemizdeki işletmelerimizi yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmek için sıklıkla toplantılar düzenliyoruz.”

  Yükleniyor...