2011 ASB´nin Çıkış Yılı Olacak

2011 ASB´nin Çıkış Yılı Olacak
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
ASB Genel Müdürü Zafer Atbakan, ASB�nin 2011 yılında, içindeki işletmelerin büyümesi ve genişlemesi ile büyümeye devam edeceğini belirtti.

Çorlu’nun Velimeşe Beldesi’nde faaliyet gösteren Avrupa Serbest Bölgesi’nin (ASB) Genel Müdürü Zafer Atbakan, 2011 yılının ASB’nin çıkış yılı olacağını belirterek; “2011 yılında mevcut yatırımlarımızın yanı sıra, 500 milyon dolar daha yatırımımız olacak” dedi.

ASB Genel Müdürü Zafer Atbakan, ASB’nin 2011 yılında, içindeki işletmelerin büyümesi ve genişlemesi ile büyümeye devam edeceğini belirtti.  ASB’deki yerli ve yabancı kuruluşlar büyüdükçe, istihdam, ticaret ve ihracat hacminin de büyüdüğünü anlatan Atbakan; “2011 yılında mevcut yatırımlarımızın yanı sıra, 500 milyon dolar daha yatırımımız olacak. Serbest bölgemiz içindeki alt yapı yatırımlarımız hızla devam ediyor” dedi. 

Türkiye serbest bölgeleri içinde ilk fiber optik alt yapıyı yaptıklarını ifade eden Atbakan, eski alt yapı iletişim sistemlerini tamamen değiştirerek, teknolojiye daha iyi sahip olmak, veri akışını daha çabuk ve sağlıklı yapabilmek için fiber optik alt yapıyı başlattıklarını söyledi.  2010 yılında ASB olarak yatırımların artarak devam ettiğine dikkat çeken Atbakan, yeni geliştirdikleri bir proje ile kendi elektrik ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamayı amaçladıklarını da kaydetti. 

Atbakan; “Kendi bünyemizde planladığımız Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesi ile kendi kullandığımız elektriğimizin bir kısmını kendimiz üretmeyi planlıyoruz. Yılda kullandığımız elektrik enerjimizin ilk etapta yüzde 3 ile yüzde 5’ini bu santralden üretmeyi hedefliyoruz. Kısa süre sonra kanun ve yasaların izin verdiği çerçevede bu kapasiteyi arttıracağız”dedi. 

ASB olarak her anlamda ve her alanda büyümeye devam ettiklerini bildiren Atbakan, şunları kaydetti; “Yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarımız devam ediyor. Yut içindeki ve yurt dışındaki fuarlara pazarlama birimimiz katılıyor. Müşterilerimizi birebir ziyaret ediyor ve fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bölgemizdeki işletmelerimizi yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmek için sıklıkla toplantılar düzenliyoruz.”

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...