TRAKYAKA’nın Edirne Eğitimine Desteği Toplamda Üç Milyon TL’ye Ulaştı

 TRAKYAKA’nın Edirne Eğitimine Desteği Toplamda Üç Milyon TL’ye Ulaştı
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2015 | Toplam Okunma: 1910
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2015 Sosyo Ekonomik Mali Destek Programı kapsamında Edirne Serhat IMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Serhat Meslek Gençliğe Destek” projesinin açılış toplantısı Edirne’de yapıldı.

Edirne Serhat IMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan proje açılış törenine Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Basın ve Yayın Enformasyon Edirne İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Eidrne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Toplantının hemen açılışında okul Müdürü Sefer Yaşar proje kapsamında yapılan ve yapılması planlanan etkinlikler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Daha sonra söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan okulların eğitim ortamlarının çağdaş hale getirilmesine büyük önem verdiklerini söyledi. Okulu dört duvardan ibaret bir yer olmaktan çıkarmak istediklerini belirten Özcan Türkiye’de ve dünyada ilk olan bazı projeleri sürdüklerini de sözlerine ekledi. 

Açılış programının son konuşmasını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yaptı. Konuşmasına eğitime yapılan yatırımın en doğru ve en karlı yatırım olduğu vurgusuyla başlayan Şahin şunları söyledi: “ Trakya Kalkınma Ajansı olarak Edirne eğitimine bugüne kadar müdürümüzün de belirttiği gibi yaklaşık üç milyon liralık bir destek verdik. Bu desteğin önemli bir kısmı ekipman ve eğitim desteğidir. Dünyada eğitimde var olan son yeniliklerin Edirne’de uygulanması konusunda bizden destek istendiğinde yanınızda olduk. İlköğretimden ortaöğretime, mesleki eğitimden özel eğitime kadar Edirne eğitiminin hemen hemen tüm taleplerini karşıladık. İnşallah bundan sonra da karşılamaya devam edeceğiz. Edirne Serhat IMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne verdiğimiz destekle okul daha modern bir görünüme ve eğitim, yeni özelliklere kavuştu. Destek vermesi bizden, çalışması sizden; bundan sonra okulunuzdan Trakya’nın adını duyuracak başarılar bekliyoruz. Projeye destek veren herkesi kutluyorum.”   

Uygulama süresi 9 ay olan proje sanatsal ve sportif faaliyetler yolu ile Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin okul devamsızlığını azaltılması, öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan ve şiddet içeren ortamlardan korumasına katkı sağlamak amacıyla geliştirildi. Proje kapsamında spor salonunun düzenlemesi yapıldı ve salona yeni aletler ve ekipmanlar alındı, müzik odası oluşturuldu ve yeni enstrümanlar alındı. Ayrıca okulda eğitim görmekte olan ancak Destek Eğitim Odası bulunmaması nedeniyle tüm derslerini yaşıtları ile aynı sınıflarda geçiren farklı özelliklere sahip 12 kaynaştırma öğrencisi için destek eğitim odası düzenlendi. %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan projenin toplam maliyeti ise 278.000 TL oldu.  

 

 

FOTOĞRAFLAR

 TRAKYAKA’nın Edirne Eğitimine Desteği Toplamda Üç Milyon TL’ye Ulaştı  TRAKYAKA’nın Edirne Eğitimine Desteği Toplamda Üç Milyon TL’ye Ulaştı  TRAKYAKA’nın Edirne Eğitimine Desteği Toplamda Üç Milyon TL’ye Ulaştı
  Yükleniyor...