Kırklareli İl Yatırım Komitesi 2. Toplantısını Yaptı

Kırklareli İl Yatırım Komitesi 2. Toplantısını Yaptı
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2015 | Toplam Okunma: 1427
Sekretaryası Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi tarafından yapılan İl Yatırım Komitesi 2015 yılı 2. Toplantısı Kırklareli’nde özel bir otelde gerçekleştirildi.

Başkanlığını Kırklareli Valisi Esengül Civelek’in yaptığı toplantıya, çağrılı Komite Üyeleri, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzmanları katıldı. İl Yatırım Komitesi’nin Çalışma Usul ve Esasları hakkında sunum yapılması ile başlayan toplantıda, Komiteye ’Kırklareli İli Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi’ ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Daha önce belirlenen stratejinin eylem planları Komite tarafından gözden geçirildi. Bölgesel marka olma potansiyeli taşıyan süt ve süt ürünleri, bağcılık ürünleri gibi ve ürünlerin tespit edilerek markalaşmasının sağlanması, coğrafi işaretlerin alınması, bölgeye orta-yüksek teknolojiye, yüksek katma değer sahip sektörlerin yerleşimlerine öncelik verilmesi, ihracat potansiyeline sahip fuarların dış ticaret konusunda kurumsal kapasitelerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yürütülmesi, sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli insan gücünün temini konusunda ilgili tarafların işbirliği oluşturmaları, yatırım imkânlarının etkin katılımının yapılması hususlarında politikalar ve eylemlerin uygulanmaları kararlaştırıldı. Toplantı sonunda yapılan açıklamada Kırklareli'nde yatırım için fırsatlar ve uygun şartların olduğu, Valilik olarak yatırımcılara her türlü kolaylığın sağlandığı dile getirildi. Ayrıca İl Yatırım Komitesi’nin ikinci toplantısında Kırklareli sanayisinin gelişmesi için somut adımların atılmasına karar verildiği de belirtildi.

Yaklaşık iki saat süren toplantının son kısmında ise Komite üyelerinin soru-görüş ve önerilerine yer verildi.  

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...