Trakya Kalkınma Ajansı 12 Milyon TL’lik AB Fonunu Trakya’ya Kazandırdı

Trakya Kalkınma Ajansı 12 Milyon TL’lik AB Fonunu Trakya’ya Kazandırdı
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2016 | Toplam Okunma: 1946
AB ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan “Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Sektörlerarası Ortaklık Modeli” operasyonun başlangıç toplantısı Ajans merkezinde yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında Avrupa Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse edilmekte olan Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli teknik destek projesinin uygulaması 7 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantı ile resmen başladı. Toplantıya Genel Sekreter Mahmut Şahin ve Ajans personelinin yanı sıra, ÇSGB Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı Sözleşme Yöneticisi Esra İşler, proje uygulamasını gerçekleştirecek konsorsiyum üyelerinden Ecorys in Turkey, City and Guilds ve Barem Danışmanlık’ın temsilcileri ile konsorsiyumun teknik destek ekibi katılım gösterdi.

Toplantı Genel Sekreter Mahmut Şahin’in açılış konuşması ile başladı. Şahin konuşmasında şu noktalara değindi:” Ajans olarak hali hazırda mali destek programları ve güdümlü projeler kanalıyla Trakya’ya kaynak aktarıyoruz. Ayrıca merkezi bütçe dışında farklı finans alanlarından bölgemize kaynak buluyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı, operasyon programının “genç istihdamının arttırılması” tedbirinin “gençlerin işgücü piyasası ile entegrasyonunu sağlamak” özel amacına başvuruda bulundu. Gençlerin iş hayatında geçişini kolaylaştırmayı amaçlayan operasyon teklifi ile Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nin bölgede faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgeleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde öğrencilere ve yeni mezunlara kariyer geliştirme hizmetlerini sunmayı planlanıyoruz. 

Operasyon teklifi, işbirliğini geliştirilmesi üzerine çeşitli çalışma ziyaretleri ve atölye çalışmaları, kariyer merkezlerinin faaliyete geçebilmesi için gerekli fiziksel ortamın sağlanması, yazılım programlarının, eğitim ve tanıtım materyallerinin hazırlanması, iş arama danışmanlığı, staja yerleştirme, rehberlik hizmetleri, girişimcilik, iletişim teknikleri ve benzeri konularda eğitim ve seminerlerin gerçekleştirilmesi gibi çok çeşitli faaliyetleri içeriyor. Projenin bölgemize ciddi katkısı olacağını düşünüyor ve ekip arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.”  

Toplantıya teknik destek ekip lideri David Pearson tarafından projenin ana hatları üzerine yapılan sunum ile devam edildi. Projenin sözleşme yöneticisi Esra İşler’in operasyonel konular üzerine yaptığı bilgilendirme ve tarafların sorularını cevaplandırmasının ardından toplantı sona erdi. 

Önümüzdeki günlerde teknik destek ekibinin Kıdemli Operasyon Yöneticisi olarak Mahmut Şahin liderliğinde projenin paydaş kurumlarını ziyaret etmesi ile projenin saha faaliyetlerinin aktif olarak başlatılması planlanıyor.

Operasyon uygulaması Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Operasyonun diğer uygulama ortakları Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Çalışma ve İş Kurumu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olacak. 20 ay sürecek operasyonun bütçesi yaklaşık 3.672.680 Euro olurken, bu bütçenin 3.121.778 Euro’luk kısmı AB tarafından karşılanıyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı 12 Milyon TL’lik AB Fonunu Trakya’ya Kazandırdı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...