Gecekonduda Oturan Roman Kalmayacak

Gecekonduda Oturan Roman Kalmayacak
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
TOKİ, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde 11 ilde 2 bin 524 Roman konutu için ihale düzenliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Romanların daha iyi şartlarda yaşaması için konut yapımına hız verdi.  İdareden yapılan yazılı açıklamaya göre, TOKİ, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde 11 ilde 2 bin 524 Roman konutu için ihale düzenliyor.

Bir yıl içinde tamamlanması öngörülen 45 metrekarelik konutlardan almak isteyen Romanlar, 100 liradan başlayan taksitlerle kendi evlerinin sahibi olacak. Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın ´´gecekonduda oturan Roman kalmayacak´´ talimatı üzerine harekete geçen TOKİ´nin 132 konutun inşasına hemen başladığı bildirildi.        

TOKİ´nin Temmuz ve Ağustos aylarında 2 bin 524 konutun ihalesini gerçekleştireceği belirtilen açıklamada, İdarenin hazırlık aşamasındaki 3 bin 564 konutla birlikte ilk etapta 6 bin 344 konutun yapımını gerçekleştirmiş olacağı kaydedildi. Temmuz ayı içerisinde Edirne-Keşan´da 728 konut, sosyal tesis ve ticaret merkezi yapımı için ihaleye çıkacak olan TOKİ´nin bu konutlardan 300´ünü Romanlara tahsis edeceğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:        

´´Romanlar için Tekirdağ Merkez-Aydoğdu´da 408 konut yapımı için Ağustos ayında ihale düzenleyecek olan TOKİ, aynı ay içerisinde Düzce Merkez-Çamköy´de 240, Ankara-Beypazarı´nda 24, Balıkesir-Merkez´de 280, Ayvalık-Altınova´da 48, Gönen-Sarıköy´de 72, Edirne-Enez´de 120, Edirne-Havsa´da 72, Edirne-Lalapaşa´da 72, Edirne-İpsala´da 192, Eskişehir-Beylikova´da 48, Kütahya-Altıntaş´ta 48 ve Manisa-Selimşahlar´da 144 Roman konutu yapımı için ihaleye çıkacak.´´        

Öte yandan Valilikler tarafından TOKİ´ye gönderilen bilgide Bitlis, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Mardin, Nevşehir, Niğde, Sivas, Van, Şırnak, Trabzon ve Yozgat´ta Roman bulunmadığı belirtildi. Roman konutları için yapılacak ihalelerin ayrıntıları ve diğer bilgilere ulaşmak isteyenler, TOKİ´nin ´´www.toki.gov.tr´´ internet adresini ziyaret edebilir.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...