Gecekonduda Oturan Roman Kalmayacak

Gecekonduda Oturan Roman Kalmayacak
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
TOKİ, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde 11 ilde 2 bin 524 Roman konutu için ihale düzenliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Romanların daha iyi şartlarda yaşaması için konut yapımına hız verdi.  İdareden yapılan yazılı açıklamaya göre, TOKİ, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde 11 ilde 2 bin 524 Roman konutu için ihale düzenliyor.

Bir yıl içinde tamamlanması öngörülen 45 metrekarelik konutlardan almak isteyen Romanlar, 100 liradan başlayan taksitlerle kendi evlerinin sahibi olacak. Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın ´´gecekonduda oturan Roman kalmayacak´´ talimatı üzerine harekete geçen TOKİ´nin 132 konutun inşasına hemen başladığı bildirildi.        

TOKİ´nin Temmuz ve Ağustos aylarında 2 bin 524 konutun ihalesini gerçekleştireceği belirtilen açıklamada, İdarenin hazırlık aşamasındaki 3 bin 564 konutla birlikte ilk etapta 6 bin 344 konutun yapımını gerçekleştirmiş olacağı kaydedildi. Temmuz ayı içerisinde Edirne-Keşan´da 728 konut, sosyal tesis ve ticaret merkezi yapımı için ihaleye çıkacak olan TOKİ´nin bu konutlardan 300´ünü Romanlara tahsis edeceğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:        

´´Romanlar için Tekirdağ Merkez-Aydoğdu´da 408 konut yapımı için Ağustos ayında ihale düzenleyecek olan TOKİ, aynı ay içerisinde Düzce Merkez-Çamköy´de 240, Ankara-Beypazarı´nda 24, Balıkesir-Merkez´de 280, Ayvalık-Altınova´da 48, Gönen-Sarıköy´de 72, Edirne-Enez´de 120, Edirne-Havsa´da 72, Edirne-Lalapaşa´da 72, Edirne-İpsala´da 192, Eskişehir-Beylikova´da 48, Kütahya-Altıntaş´ta 48 ve Manisa-Selimşahlar´da 144 Roman konutu yapımı için ihaleye çıkacak.´´        

Öte yandan Valilikler tarafından TOKİ´ye gönderilen bilgide Bitlis, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Mardin, Nevşehir, Niğde, Sivas, Van, Şırnak, Trabzon ve Yozgat´ta Roman bulunmadığı belirtildi. Roman konutları için yapılacak ihalelerin ayrıntıları ve diğer bilgilere ulaşmak isteyenler, TOKİ´nin ´´www.toki.gov.tr´´ internet adresini ziyaret edebilir.

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...