Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ocak Ayı Toplantısını Yaptı

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ocak Ayı Toplantısını Yaptı
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2016 | Toplam Okunma: 1300
Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu’nun Ocak ayı toplantısı Tekirdağ’da yapıldı. Toplantıda ağırlıklı olarak uygulaması devam eden projeler ele alındı.

Trakya kalkınma Ajansı merkez binada yapılan toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Cavit Çağlayan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altıntel ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin hazır bulundu. 

Ajans Yönetim Kurulu toplantısının başlangıcında Genel Sekreter Şahin Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli Projesi hakkında bilgi verdi. AB ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse edilen ve toplam bütçesi 12.000.000 TL olan projenin uygulanması 7 Ocak 2016’da başlamıştı. Uygulama süresi 20 ay olan projenin paydaşları arasında Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Çalışma ve İş Kurumu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası yer alıyor. 

Daha sonra gündemde olan diğer konulara geçildi. 28-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak EMITT Fuarı hazırlıkları konusunda Ajans uzmanları Yönetim Kurulunu bilgilendirdi. Dilek ve temennilerin iletilmesinden sonra Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Aralık ayı toplantısı sona erdi.

 

 

 

 

 

  Yükleniyor...