Ceviz ve Badem Üreticileri Sertifikalarına Kavuştu

Ceviz ve Badem Üreticileri Sertifikalarına Kavuştu
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2016 | Toplam Okunma: 1569
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklediği Keşan İlçesi Sert Kabuklular Üreticileri Birliği tarafından yürütülen ‘Kaliteli Ceviz ve Badem Üretimi’ isimli proje kapsamında eğitime katılan çiftçiler sertifikalarına kavuştu.

Keşan Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Keşan İlçesi Sert Kabuklular Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Serin, KİSKÜB üyeleri, ilçe protokolü, çiftçiler ve basın mensupları katıldı. Törende ilk açılış konuşmasını yapan KİSKÜB Başkanı Ahmet Serin proje hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi ve desteklerinden dolayı Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerini iletti. Serin’den sonra söz alan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin “Bu tür uygulamalara destek verilmesi çok önemlidir. Biz bu tarz girişimlerin her zaman arkasındayız. Biz sadece para vermiyoruz, her zaman üreticimizin yanında oluyoruz. Kalkınma dediğimiz olay bu tarz küçük işlerle başlar. İleriki yıllarda Keşan’dan Avrupa’ya ceviz ve badem ihracatı yapılmasını bekliyoruz. Eğitim konusunda KİSKÜB’e her türlü maddi manevi desteği vereceğiz. Bu işe destek veren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Genel Sekreter Şahin projede emeği geçenleri kutlayarak konuşmasını sonlandırdı. Törende konuşan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de projenin Keşan ve Trakya Bölgesi için önemli bir proje olduğunu vurguladı.

Tören proje kapsamında ‘Ceviz-Badem Üreticiliği Kursu’na katılan çiftçilere sertifikalarının teslim edilmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Ceviz ve Badem Üreticileri Sertifikalarına KavuştuCeviz ve Badem Üreticileri Sertifikalarına Kavuştu
  Yükleniyor...