Tekirdağ İçin Süs Bitkileri Üretimi Umut Vaat Ediyor

Tekirdağ İçin Süs Bitkileri Üretimi Umut Vaat Ediyor
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2016 | Toplam Okunma: 1634
2015 Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Süleymanpaşa İlçesi Serada Çiçekçilik Fizibilite Projesi” tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde yapılan kapanış toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Sekreter Şahin şunları söyledi:” Trakya olarak İstanbul gibi dev bir pazarın yanı başında bulunuyoruz ve bu pazardan yeterince yararlanamıyoruz. İstanbul’un süs bitkileri ihtiyacı Yalova, İzmir gibi illerden karşılanıyor. Bu fizibilite çalışması ile yapılacak yatırımın ne kadar karlı olacağı da ortaya çıktı. Bu konuda hassas olan ve Tekirdağlılara yeni ufuklar açmak isteyen Süleymanpaşa Belediyesi’ni ve Başkanı Ekrem Eşkinat’ı kutlamak isterim. Bundan sonra fizibilite sonuçlarını iyi analiz edecek yatırımcılarımızdan süs bitkileri alanında yatırım bekliyor olacağız.”      

Proje ile Süleymanpaşa ilçesinde serada çiçekçiliğinin potansiyelinin ortaya çıkarılarak ve yatırımların önü açılarak ilçeye yeni bir yatırım seçeneği getirmek, Süleymanpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait tesiste çiçekçilik için sera projesinin yapılarak örnek bir çalışmanın şehre kazandırılması amaçlanıyor. 

Yaklaşık 44.000 TL’ye mal olan çalışmanın tamamı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklendi. Fizibilite sonucunda Bıyıkali Köyü’ne yakın bir noktada kurulması planlanan 1.700 metrekare seranın dördüncü yıldan itibaren karlı duruma geçileceği öngörüldü.

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...