Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Yan Sanayi Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı

Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Yan Sanayi Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2016 | Toplam Okunma: 1911
Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Yan Sanayi Yerlileştirme Zirvesi Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan organizasyona Tekirdağ Vali Vekili Ahmet Büyükçelik, Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Metin Akgün, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Şimşek, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Hüseyin Tuluğ Bayram, TUDEP Başkanı Murat Yetişgin, protokol üyeleri, çok sayıda özel sektör temsilcisi ve basın mensubu katıldı. Programın ilk bölümü açılış konuşmalarına ayrıldı. Programın ikinci bölümüne geçmeden önce davetliler Zirve kapsamında kurulan stantları ziyaret ederek kurum ve kuruluşların faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Etkinlik kapsamında Trakya Bölgesinde Savunma, Havacılık ve uzay sistemleri konusunda halen tedarikçi olan veya tedarikçi olma potansiyeli taşıyan firmalar ile savunma, havacılık ve uzay sanayi ile ilgili ana yüklenici firmalar bir araya geldi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın da organizasyon partneri olduğu Zirve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tekirdağ Valiliği, Namık Kemal Üniversitesi, NKÜ Teknopark, Eurasiatechnopark, Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği, Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odaları, SAHA İstanbul ve KOSGEB iş birliği ile düzenleniyor. 2 gün sürecek organizasyon ile  Trakya'daki firmaların savunma, havacılık ve uzay gibi Ar-Ge ve teknoloji gerektiren üretim alanlarında daha fazla yer alması, bölgenin katma değeri yüksek teknolojik üretimle kalkınmasına destek sağlanması amaçlanıyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Yan Sanayi Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da YapıldıTrakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Yan Sanayi Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...