Edirne’nin Özel Öğrencilerine Çok Özel İmkânlar

Edirne’nin Özel Öğrencilerine Çok Özel İmkânlar
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2016 | Toplam Okunma: 2686
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2015 Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Edirne Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “Destek Eğitim Odalarının Güçlendirilmesi” projesinin kapanış toplantısı Edirne’de yapıldı.

Lala Şahinpaşa İlköğretimokulu’nda yapılan açılış törenine Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, özel eğitim ve özel yetenekli öğrencilerin eğitimleri konusunda ülkemizde ciddi eksikler olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “ Her seviyeden ve her gruptan çocuğun ihtiyacı farklı. Eğitimcilerimiz bu ihtiyaçlara dönük yeni projeler geliştiriyor. Bunu yaparken birlikte çalışmanın ve birlikte üretmenin tadını çıkarıyorlar. Edirne eğitimine bugüne kadar 3 milyon TL’lik destekte bulunduk. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Edirne eğitimi proje üretme ve teklif etme konusunda Trakya’da açık ara önde gitmeyi sürdürüyor. Kendileri bizlere fark oluşturacak öncü projeler getirmeye devam ettikleri sürece biz de Trakya Kalkınma Ajansı olarak desteklemeye devam edeceğiz.” 

Projenin amaçları arasında rehberlik merkezinin sorumluluk sahasında bulunan okullar ve burada eğitim gören 200 özel gereksinimli ve özel yetenekli öğrencinin devam edebilecekleri destek eğitim odalarını açmak ve destek eğitim odalarını araç-gereç ve eğitim materyalleri bakımından zenginleştirmek, normal gelişim gösteren öğrencilerin görsel algı, dikkat, sözel ifade, yaratıcı düşünme, strateji geliştirme, mantık yürütme becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak yer alıyor. Toplam 9 aylık uygulama süresi olan proje kapsamında Edirne merkez ve Havsa, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü ilçelerinde var olan destek sınıfları yenilendi ve ders araçları yenilendi.  Toplam bütçesi 156.000 TL olan projenin 140.000 TL lik kısmı(%90) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

Projeden Edirne Merkez Lalaşahinpaşa İlkokulu, Edirne Merkez Ticaret Sanayi Odası İlkokulu, Edirne Merkez Mithatpaşa İlkokulu, Edirne Merkez Plevne İlkokulu, Edirne Merkez Yüksel Yeşil İlkokulu, Edirne Merkez Şehit Asım İlkokulu, Edirne Merkez K.A. Alper Yazoğlu Ortaokulu, Edirne Merkez Atatürk Ortaokulu, Edirne Merkez FSM Ortaokulu, Havsa Atatürk Ortaokulu, Süloğlu Cumhuriyet Ortaokulu, Lalapaşa Atatürk İlkokulu, Uzunköprü Demokrasi İlkokulu, Uzunköprü Şehsuvarbey Ortaokulu, Meriç Büyükdoğanca İlkokulu yararlandı.

 

DİĞER HABERLER

Trakya, On Birinci Kalkınma Planı Hazırlık Toplantılarını Tamamladı15 Şubat 2018Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı önderliğinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da toplantılar yapıldı. Turizm Profesyonelleri EMITT’te Bir Araya Geldi29 Ocak 2018Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan, turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2018 Uluslararası Turizm Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. EMITT’e, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri ve İtalya olmak üzere 108 ülkeden 4500 tur operatörü arasından seçilerek davet edilen 650’si katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Edirne’de Toplandı18 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Ocak ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı.
  Yükleniyor...