Edirne’nin Özel Öğrencilerine Çok Özel İmkânlar

Edirne’nin Özel Öğrencilerine Çok Özel İmkânlar
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2016 | Toplam Okunma: 2229
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2015 Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Edirne Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “Destek Eğitim Odalarının Güçlendirilmesi” projesinin kapanış toplantısı Edirne’de yapıldı.

Lala Şahinpaşa İlköğretimokulu’nda yapılan açılış törenine Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, özel eğitim ve özel yetenekli öğrencilerin eğitimleri konusunda ülkemizde ciddi eksikler olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “ Her seviyeden ve her gruptan çocuğun ihtiyacı farklı. Eğitimcilerimiz bu ihtiyaçlara dönük yeni projeler geliştiriyor. Bunu yaparken birlikte çalışmanın ve birlikte üretmenin tadını çıkarıyorlar. Edirne eğitimine bugüne kadar 3 milyon TL’lik destekte bulunduk. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Edirne eğitimi proje üretme ve teklif etme konusunda Trakya’da açık ara önde gitmeyi sürdürüyor. Kendileri bizlere fark oluşturacak öncü projeler getirmeye devam ettikleri sürece biz de Trakya Kalkınma Ajansı olarak desteklemeye devam edeceğiz.” 

Projenin amaçları arasında rehberlik merkezinin sorumluluk sahasında bulunan okullar ve burada eğitim gören 200 özel gereksinimli ve özel yetenekli öğrencinin devam edebilecekleri destek eğitim odalarını açmak ve destek eğitim odalarını araç-gereç ve eğitim materyalleri bakımından zenginleştirmek, normal gelişim gösteren öğrencilerin görsel algı, dikkat, sözel ifade, yaratıcı düşünme, strateji geliştirme, mantık yürütme becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak yer alıyor. Toplam 9 aylık uygulama süresi olan proje kapsamında Edirne merkez ve Havsa, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü ilçelerinde var olan destek sınıfları yenilendi ve ders araçları yenilendi.  Toplam bütçesi 156.000 TL olan projenin 140.000 TL lik kısmı(%90) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

Projeden Edirne Merkez Lalaşahinpaşa İlkokulu, Edirne Merkez Ticaret Sanayi Odası İlkokulu, Edirne Merkez Mithatpaşa İlkokulu, Edirne Merkez Plevne İlkokulu, Edirne Merkez Yüksel Yeşil İlkokulu, Edirne Merkez Şehit Asım İlkokulu, Edirne Merkez K.A. Alper Yazoğlu Ortaokulu, Edirne Merkez Atatürk Ortaokulu, Edirne Merkez FSM Ortaokulu, Havsa Atatürk Ortaokulu, Süloğlu Cumhuriyet Ortaokulu, Lalapaşa Atatürk İlkokulu, Uzunköprü Demokrasi İlkokulu, Uzunköprü Şehsuvarbey Ortaokulu, Meriç Büyükdoğanca İlkokulu yararlandı.

 

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...