Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya

Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli, 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kars´ta düzenlenen oryantasyon eğitimine katıldı

Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli, 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında Serhat Kalkınma Ajansı’nın ev sahipliğinde, Kars’ta düzenlenen oryantasyon eğitimine katıldı. Söz konusu eğitimde Fırat ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansları personeli de hazır bulundu.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın Kalkınma Ajanslarına yönelik olarak organize ettiği eğitim seminerlerinin ilkine 23-26 Mart tarihleri arasında Malatya’da katılan Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimin ikinci modülü için bu kez Kars’a misafir oldu. Burada DPT, İzmir Kalkınma Ajansı, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından verilen eğitimlere katılan Ajans personeli, Kalkınma Planları, Proje Döngüsü Yönetimi, Teklif Çağrısı Yönetimi, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi ile Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri konularında bilgi sahibi oldu.   

Kars’taki eğitimin ardından Tekirdağ’a dönen olan Ajans personeli, Bölge Planı çalışmalarına devam ediyor. Söz konusu planın tamamlanıp onaylanmasının akabinde hibe duyurularına çıkılması, nitelikli projeler için çeşitli kredi destekleri sağlanması ve teknik destek verilmesi planlanıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...