Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya

Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli, 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kars´ta düzenlenen oryantasyon eğitimine katıldı

Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli, 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında Serhat Kalkınma Ajansı’nın ev sahipliğinde, Kars’ta düzenlenen oryantasyon eğitimine katıldı. Söz konusu eğitimde Fırat ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansları personeli de hazır bulundu.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın Kalkınma Ajanslarına yönelik olarak organize ettiği eğitim seminerlerinin ilkine 23-26 Mart tarihleri arasında Malatya’da katılan Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimin ikinci modülü için bu kez Kars’a misafir oldu. Burada DPT, İzmir Kalkınma Ajansı, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından verilen eğitimlere katılan Ajans personeli, Kalkınma Planları, Proje Döngüsü Yönetimi, Teklif Çağrısı Yönetimi, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi ile Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri konularında bilgi sahibi oldu.   

Kars’taki eğitimin ardından Tekirdağ’a dönen olan Ajans personeli, Bölge Planı çalışmalarına devam ediyor. Söz konusu planın tamamlanıp onaylanmasının akabinde hibe duyurularına çıkılması, nitelikli projeler için çeşitli kredi destekleri sağlanması ve teknik destek verilmesi planlanıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...