Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya

Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli, 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kars´ta düzenlenen oryantasyon eğitimine katıldı

Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli, 5-9 Temmuz 2010 tarihleri arasında Serhat Kalkınma Ajansı’nın ev sahipliğinde, Kars’ta düzenlenen oryantasyon eğitimine katıldı. Söz konusu eğitimde Fırat ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansları personeli de hazır bulundu.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın Kalkınma Ajanslarına yönelik olarak organize ettiği eğitim seminerlerinin ilkine 23-26 Mart tarihleri arasında Malatya’da katılan Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimin ikinci modülü için bu kez Kars’a misafir oldu. Burada DPT, İzmir Kalkınma Ajansı, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından verilen eğitimlere katılan Ajans personeli, Kalkınma Planları, Proje Döngüsü Yönetimi, Teklif Çağrısı Yönetimi, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi ile Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri konularında bilgi sahibi oldu.   

Kars’taki eğitimin ardından Tekirdağ’a dönen olan Ajans personeli, Bölge Planı çalışmalarına devam ediyor. Söz konusu planın tamamlanıp onaylanmasının akabinde hibe duyurularına çıkılması, nitelikli projeler için çeşitli kredi destekleri sağlanması ve teknik destek verilmesi planlanıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Kars´tan Trakya´ya, Eğitimden Kalkınmaya
  Yükleniyor...